x
sadsad x
asdasd

Banyoda Saç Kaç Kere Şampuanlanır?

21 Nisan 2022

Banyoda Saç Kaç Kere Şampuanlanır?

Saçlar gün boyunca hava ile temas ederken, kir ve toza maruz kalır. Özellikle gün boyu dışarıda kalanların saç diplerinde kirli havanın etkisi ile tıkanmalar görülür ve saçların nefes alması zorlaşır. Bu durumunun yanı sıra saç şekillendirici jöle, sprey, köpük gibi ürünlerin sık kullanımı da aynı sorunlara yol açabilir.

Tüm bu etkenlerin yanı sıra, saçların ne zaman yıkanma ihtiyacı hissettiği ve şampuanlamanın ne sıklıkla yapılacağı pek çok kişinin kafasında soru işaretleri oluşturabilir. Bir diğer merak edilen soru ise “banyoda saç kaç kere şampuanlanır?” olur.

Sac_Tipine_Ozel_sampuan_Secimi_Nasil_Yapilir.png

Saç Tipine Özel Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı kaç kere şampuanlamanız gerektiğini bilmenin öncesinde hangi şampuanı kullanacağınıza doğru karar vermeniz son derece önemlidir.

Eğer saç diplerinde kepeklenme sorunu yaşıyorsanız, mutlaka bu soruna yönelik bir ürün tercih etmeniz gerekir. Çeşitli işlemler sonucunda saçlarınızda yıpranma sorunu yaşıyorsanız, Petite Maison Yıpranmış Ve Kırılgan Saçlar İçin Şampuan, günlük kullanıma uygun formüllerden biridir.

Saçlar Kaç Günde Bir Yıkanmalı?

Petite Maison Hacim Veren Saç Kremi 200 mlSaçlarınızı hangi sıklıkta yıkamanız gerektiğine karar verirken, saç tipinizi göz önünde bulundurmanız önerilir. Yağlı saçlara sahipseniz, her gün ya da gün aşırı saçlarınızı şampuanlayabilirsiniz. Burada önemli olan yağlı saçlara uygun bir şampuan seçmenizdir.

Saçınızı daha sık yıkamak, yağlanma sorununun önüne geçmede etkili değildir. Doğru ürünle belirtilen aralıklarda uygulama yağmak, sebum dengesini sağlama konusunda size yardımcı olabilir.

Saçlarınız kuru ve cansızsa, ancak her gün yıkamadan rahat edemiyorsanız, Petite Maison Kuru ve Cansız Saçlar İçin Şampuan, hafif formülü ile günlük kullanıma uygundur.

Onarıcı etkiye sahip Petite Maison Hacim Veren Saç Kremi 200 ml ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

Petite Maison Kuru ve Cansız Saçlar İçin Şampuan 300 mlSaçlarıma Kaç Şampuan Yapmalıyım?

Saçlarınızı kaç günde bir yıkadığınız bu soruyu da yanıtlayabilmek için önemli faktörler arasında yer alır. Örneğin, saçlarınızı her gün yıkamayı tercih ediyorsanız, tek şampuanlama yeterli olacaktır. Daha fazlası saçlarınız yağlı olsa bile daha iyi temizleyeceği anlamına gelmez. Aksine saç diplerindeki sebum dengesinin daha fazla bozulmasına ve daha çok yağlanmaya dahi neden olabilir.

Saçlarınızı her gün yıkamıyorsanız, kaç günde bir yıkarsanız yıkayın, 2 şampuanlamadan fazlası önerilmemektedir. Saçların en az 3 şampuanlama ile temizlenir diye düşünüyorsanız, bu eylem saçlarınızı sadece daha fazla yıpratacaktır.

 

İpeksi bir dokunuş için Petite Maison Kuru ve Cansız Saçlar İçin Şampuan 300 ml ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.