x
sadsad x
asdasd

Buruna Nemlendirici Sürülür Mü?

25 Ağustos 2021

Buruna Nemlendirici Sürülür Mü?


Nemlendirici krem çeşitleri, besleyici içerikleri sayesinde cildin temel bakımını sağlar. Cildin esnekliğini, sıkılığını ve canlılığını artıran bu bakım ürünüyle ilgili birçok doğru bilinen yanlış vardır. Cildin yağlanmasını artırması da bunlardan birisidir. Yağlı ve karma cilt tiplerine sahip bireyler, nemlendirici krem kullanımından kaçınarak ciltleri için faydalı bir önlem aldıklarını düşünürler. Ancak yüzleri için oldukça besleyici olan unsurlardan mahrum kalırlar. Peki bu durum cildin en çok yağlanan bölgesi olan burun için de geçerli midir? Buruna nemlendirici sürülür mü ?

buruna nemlendirici sürülür mü


T Bölgesine Nemlendirici Sürülür Mü?


Alnı, burnu ve çeneyi kapsayan T bölgesi, yağlanma probleminin en sık görüldüğü alanlardır. Bu bölgede nemlendirici kremin kullanılması, yağlanmanın artmasına neden olacakmış gibi düşünebilirsiniz. Burnu da kapsayan T bölgesinin nemlendirici sürünce parlayacağına inanmak, cilt bakımıyla ilgili yanlış düşüncelerden birisidir. 

T bölgesi de dahil olmak üzere yüzün her bir alanı, nemlendirici kreme ihtiyaç duyar. Burunda ve T bölgesinin tümünde kullanılan nemlendirici kremin miktarı, türü, nemlendiriciden önce kullanılan bakım ürünleri doğru şekilde seçildiğinde hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Ciltte fazla parlama veya yağlanma oluşmadan burnunuza nemlendirici uygulayabilirsiniz. 


Karma Cilde Sahip Olanlar Nasıl Nemlendirici Kullanmalı?


Genellikle T bölgesinde fazla yağlanmanın görüldüğü karma cilt, özel olarak seçilmiş nemlendirici kullanımını gerektirir. Buruna sürülen bu özel nemlendiriciler, yağlanma probleminin kontrol altına alınmasını sağlar. Mat bitişli olan nemlendiriciler, cildin parlamasını engeller. Fazladan sebum üretimine tetiklemeden nem dengesini korur. 

burun için hangi nemlendirici


Nemlendirici Yüz Kremleri Nasıl Uygulanmalı?


Nemlendirici kremler, cilt temizleyici bakım ürünleri kullandıktan sonra uygulanır. Kirden ve makyajdan arındırılmamış bir cilde nemlendirici uygulamak, herhangi bir etki yaratmaz. Cildin derinine nüfus etmesini engelleyen bir tabaka bulunur. Temizleyici bakım ürünleri kullanıldığında bu tabaka ortadan kalkar. Böylece nemlendiricinin etkisini göstermesi için gerekli cilt yüzeyi hazırlanmış olur. 

Nemlendirici kremler, küçük noktalar halinde cildin farklı yerlerine sürülür. Alna, yanaklara, çeneye ve boyuna uygulanabilir. Ardından boyundan başlanarak ve yerçekime karşı yönde ilerleyerek cilde yedirilir. Cilde masaj yaparak ilerlemek hem nemlendirici emilimini artırır hem de ciltteki kan dolaşımını hızlandırır. Böylece sıkı ve canlı bir yüz görünümü oluşur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.