x
sadsad x
asdasd

Çenedeki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

23 Ağustos 2021

Çenedeki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?


Yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından birisi olan siyah noktalar, baş edilmesi zor problemlere dönüşebilir. Bu problemin, karma ve akne eğilimli gibi farklı cilt tiplerinde de görülmesi mümkündür. Yeni siyah noktaların oluşması, basit bir cilt bakım rutini ile engellenebilir. Ancak var olan siyah noktaların yok edilmesi ve izlerinin ortadan kaldırılması için farklı bakımların uygulanması gerekir. Yüzdeki siyah noktalar nasıl geçer? Çenedeki siyah noktalar nasıl temizlenir?

siyah nokta temizleme


Çenedeki Siyah Noktalara Ne İyi Gelir?


Çenedeki siyah noktaların temizlenmesi için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler ve deneyebileceğiniz bakım ürünleri bulunur. Buhar banyosu, zorlu siyah noktaların temizlenmesinde bile etkili olan seçeneklerden birisidir. Yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılan sular, cilt sağlığına iyi gelen buharlar oluşturur. Çıkan buharların temiz cilde temas etmesi, tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Gözeneklerin açılması, cildin nefes almasını ve temizlenmesini sağlar. Ortalama 10- 15 dakikalık bir süre ile buhar banyolarından maksimum verimi alabilirsiniz. Düzenli buhar banyoları, çeneyi siyah noktalardan arındırır.

Buhar banyolarını farklı bir seviyeye çıkarmak isteyenler, bitkisel yağların cilt üzerindeki faydalarından yararlanabilir. Suya karıştırılan bitkisel yağlar, buharla birlikte taşınarak cilde nüfuz eder. Okaliptüs ve lavanta yağı, sevilerek tercih edilen seçeneklerden bazılarıdır.


Siyah Nokta Tekrar Çıkar mı?


Siyah noktalar temizlendikten sonra tekrar oluşma riski vardır. Bu nedenle çenedeki siyah noktalardan kurtulduktan sonra yenilerinin ortaya çıkmasını engellemek gerekir. Cilt dokusuna iyi gelen ve vitaminler açısından zengin içeriklere sahip bakım ürünleri, günlük rutinin ayrılmaz bir parçası haline getirilmelidir. C, E ve A vitaminleri, cilt sağlığını destekleyen unsurlardan bazılarıdır. Formüllerinde bu vitaminleri ve daha birçok unsuru içeren bakım ürünleri kullanarak gerekli önlemleri alabilirsiniz.

çenedeki siyah noktalara ne iyi gelir


Yüzdeki Gözenekler Nasıl Yok Edilir?


Büyük gözeneklere sahip ciltler hem estetik hem de sağlık açısından istenmeyen bir durumdur. Gözeneklerin büyüklüğü ve sayısı arttıkça siyah nokta oluşma riski de yükselir. Cildin sıkılaşmasını ve gözeneklerin azalmasını sağlayan tüm bakımlar, dolaylı yoldan siyah nokta oluşumunun önüne geçer. Cildinizi temizlemeden uyumamak ve düzenli peeling yapmak, gözenekler üzerinde etkili uygulamalardan bazılarıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.