x
sadsad x
asdasd

Cilde Yağ Sürmek Zararlı mı?

28 Mayıs 2021
Cilde Yağ Sürmek Zararlı mı?

Cilde Yağ Sürmek Zararlı mı?


Cilt bakımı için kullanılması önerilen onlarca ürün ve çeşitli uygulama yöntemleri bulunduğundan kafa karıştırıcı bir süreç halini alabilir. En çok kafa karıştıran konulardan birisi, cilt üzerine yağ sürmektir. Doğal yağların cilt üzerinde kullanımının, sivilce oluşumuna neden olduğu ve gözenekleri tıkadığı gibi doğru bilinen yanlışlar bulunur.
Cilt dokusu için faydalı özellikleri bulunan doğal yağlar seçtiğiniz ve önerilen uygulama şekillerini takip ettiğiniz sürece, hiçbir zararları bulunmaz. Hatta doğal yağların düzenli kullanımı, cilt üzerinde pozitif etkiler yaratır.
Cildin yumuşaklığını arttırır.
Gözenekleri sıkılaştırır.
Cildin elastikiyetini korumasına yardımcı olur.
Doğal yağların yarattığı etkilerden faydalanmak için uygulama yöntemine ve uygulama sıklığına özen göstermek önerilir.

cilt bakımı için yağ


Cilt Yağı Nasıl Kullanılır?


Doğal yağların bir tanesini kendi başına veya birkaç tanesini karıştırarak kullanabilirsiniz. Karıştırmayı tercih ederseniz seçtiğiniz doğal yağların birbirleri ile uyumlu içerikleri olmasına özen göstermelisiniz. Avcunuza beş damla kadar yağ damlattıktan sonra, parmak uçlarınız yardımıyla bunu yüzünüzün farklı noktalarına uygulayabilirsiniz. Yanaklarınıza, alnınıza, çenenize belirli miktarlarda yağ koyduktan sonra, masaj yapar gibi, yumuşak hareketler ile uygulamaya başlayabilirsiniz. Cildi yukarıdan aşağıya doğru çekmemeye özen göstermek, uygulama süreci sırasında en önemli nokta niteliğindedir. Yüzünüze uyguladığınız doğal yağların bir kısmını boyun çevrenize de sürebilirsiniz.


Cilde Hangi Yağ İyi Gelir?


Cilt üzerinde faydalı etkiler oluşturduğu bilinen ve kullanılması önerilen yağlar şu şekilde sıralanabilir:
Badem yağı
Avokado yağı
Hindistan cevizi yağı
Shea yağı
Narenciye meyve özütü yağı (portakal yağı, greyfurt yağı vs.)
Argan yağı
Jojoba yağı
Lavanta yağı

cilt için yağlar


Cilde Yağ Haftada Kaç Kez Sürülür?


Doğal yağların bakım ürünleri olarak cilde uygulama sıklıkları, cilt tipinize bağlı olarak belirlemeniz gereken bir konudur. Gereğinden fazla yağ uygulamaları, cilt üzerinde istenmeyen sonuçların oluşmasına neden olabilir. Uygulanacak doğal yağ karışımının içerikleri de bu uygulama sıklığında değişiklikler görülmesine neden olabilir. Kuru cilt tipine sahip bireyler haftada dört kere; yağlı, normal ve karma ciltler iki- üç kere uygulayabilir. Bu uygulama sıklıkları çok genel hatlarıyla belirtilir ve cilt ihtiyaçlarına göre değiştirilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.