x
sadsad x
asdasd

Cildi İyi Ne Temizler?

13 Temmuz 2021
Cildi İyi Ne Temizler?

Cildi İyi Ne Temizler?


Cilt temizliği, bakım rutinlerinin başlangıç noktasıdır ve cilt dokusunun iyileştirilmesi için yapılabilecek en faydalı uygulamalardan birisidir. Cildin iyi bir şekilde temizlenmesi için uygulayabileceğiniz çeşitli bakım ürünleri bulunur. Peki cildi iyi ne temizler ? Hemen başlayalım!

Temizleyici jel
Temizleyici sabun
Temizleyici köpük
Peeling
Arındırıcı maskeler
Tonik
Siyah nokta kremleri ve maskeleri

cilt temizliği


Yüz Temizleme Nasıl Yapılır?


Yüz temizleme, sabah ve akşam olmak üzere iki kere yapılması önerilen bir cilt bakım rutinidir. Akşam yapılan cilt temizleme işlemleri, makyajın çıkartılması ile başlar. Ardından temizleyici bir jel veya köpük yardımıyla, ilk işlem gerçekleştirilir. Temizleyici jel veya köpük, ılık su yardımıyla ciltten uzaklaştırıldıktan sonra, tonik uygulamasına geçiş yapılır. Siyah nokta maskeleri, peelingler ve arındırıcı maskeler gibi ek bakım ürünleri, tonikten sonra uygulanır. Düzenli yapılan yüz temizleme rutinini desteklemek amacıyla dikkat etmeniz önerilen belirli noktalar vardır.
Makyajınızı temizlemeden uyumayın.
Yastık kılıfı, yüz havlusu gibi cildinizle temas eden eşyalarınızı düzenli olarak değiştirin.
Güneş kremi ve nemlendirici sürmeyi aksatmayın.
Bakım ürünleri kullandıktan sonra cildinizi uzun süre durulayarak tüm kalıntılardan kurtulduğunuzdan emin olun.
Yüzünüzü yıkarken soğuk veya sıcak su kullanmayın. Ilık su tercih edin.
Cildinizi gün içerisinde fazla yıkamayın. Minimum iki, maksimum dört kere (Duş alınması, egzersiz sonrası yüzün yıkanması gerekmesi gibi durumlar nedeniyle dörde çıkabilir.) yüzünüzü yıkayın.
Cildinizi temizledikten sonra çok sert havlular kullanmayın. Yüz için özel olarak hazırlanmış havlular, en ideal seçenek niteliğindedir.


Gözenekler Nasıl Temizlenir?


Cilt üzerindeki gözenekler, ekstra bir temizlik süreci ve özen gerektiren bir konudur. Hormonal değişimler benzeri durumlar, gözeneklerin tıkanmasına ve çeşitli cilt sorunlarının oluşmasına neden olabilir. Düzenli peeling, maske ve siyah nokta kremleri kullanımı ile gözenekleriniz için gerekli temizlik sürecini tamamlayabilirsiniz.

cilt temizliği önemi


Cilt Temizliği Neden Önemlidir?


Cilt temizliği, derinlemesine bir arındırma sağlar ve yüzün ölü hücrelerden kurtulmasına yardımcı olur. Düzenli bir temizlik rutini, cilt rengini dengeler, yaşlanma belirtilerini geciktirir ve cildi dış etkenlerden korur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.