x
sadsad x
asdasd

Cilt Bakım Rutininde Neler Olmalı?

07 Haziran 2021
Cilt Bakım Rutininde Neler Olmalı?

Cilt Bakım Rutininde Neler Olmalı?

Cilt bakım rutinlerinde bulunması önerilen temel bakım ürünleri bulunur. Peki genelde cilt bakım rutininde neler olmalı ? Cilt ihtiyaçlarına bağlı olarak bu bakım ürünleri; özel serumlar, kremler ve lokal bakım ürünleri ile çeşitlendirilebilir. Cilt bakım rutinine eklenmesi önerilen ürünler sırasıyla:
Temizleyici jel/ Temizleyici köpük/ Temizleyici sabun
Maske (haftada birkaç kere)
Tonik
Serumlar ve doğal yağlar
Nemlendirici
Güneş kremi

Tercih Edebileceğiniz En İyi Cilt Bakım Ürünleri

cilt tipine uygun cilt bakımı

Cilt Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Cilt bakımı ürünlerini hangi sırayla ve ne zaman kullandığınız kadar önemli bir diğer konu, bu ürünlerin seçimidir. Bakım ürünlerinin kullanımı ile ideal sonuçlar elde edilmesi için cilt tipiniz ve özel cilt ihtiyaçlarınız ile uyumlu ürünlerin kullanılması gerekir. Cilt bakım ürünleri alırken ve kullanırken dikkat etmeniz önerilen unsurlar arasında:
Cilt tipinize uygun bakım ürünleri kullanın.
Aldığınız yeni ürünleri, tam kullanmadan önce bölgesel olarak test edin. Özellikle hassas bir cilt dokusuna sahipseniz bu testlere özen göstermeniz önerilir.
Güvendiğiniz markaların orijinal bakım ürünlerini kullanın.
Bakım ürünlerinin ambalajlarından içeriklerine göz atın. Daha önce kullandığınız ve cildinize iyi gelmediğini bildiğiniz maddelerden uzak durun.
Cilt bakım ürünlerinizi değiştirmekten ve yeni yöntemler denemekten korkmayın. Cilt ihtiyaçlarınız yılın hangi zamanı olduğuna göre bile değişiklik gösterebilir. Cilt bakım ürünlerinizin de buna uygun şekilde adapte edilmesi gerekir.

cilt bakım rutini

Cilt Tipine Uygun Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Cilt tipinizi tanımak ve buna uygun bakım ürünleri seçmek önemlidir. Cilt tipleri birçok kategoriye ayrılabilmekle birlikte, temel kategoriler şu şekildedir:
Kuru cilt
Yağlı cilt
Karma cilt
Normal cilt
Olgun cilt
Bakım ürünlerinin büyük bir çoğunluğu, hangi cilt tipine uygun olduğunu belirten ambalajlara sahiptir. Buna uygun seçim yaparak kişisel bakım rutininizi oluşturabilirsiniz.

Sabah Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Sabah cilt bakımını, akşamdan ayıran en temel özellik, güneş kremleridir. Nemlendirici kremlerden sonra uygulanan güneş kremleri, cilt bakımı için büyük öneme sahiptir akşam yapılan cilt bakımının farklı özelliği ise, yaşlanma karşıtı gece kremleri, sivilce kremleri ve benzeri özel ürünlerin kullanılmasıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.