x
sadsad x
asdasd

Cilt Lekeleri İçin Ne Yapabiliriz?

30 Aralık 2021

Cilt Lekeleri İçin Ne Yapabiliriz?

Cilt lekeleri, yüzde yarattığı renk eşitsizliği nedeniyle istenmeyen bir görüntüye yol açar. Pürüzsüz ve parlak cilt görüntüsünü bozan bu durumun giderilmesi için uygulanabilecek farklı yöntemler bulunur. Popüler olarak tercih edilen yöntemler arasında ilk sırada, peeling uygulaması yer alır. Peeling bakım ürünleri, cildin ölü hücrelerden arındırılmasını sağlar ve yeni hücre yapımını hızlandırır. Bu özelliği sayesinde lekelerin bulunduğu hücrelerin giderilmesi kolaylaşır. Arındırıcı ve detoks etkili maskeler de benzer özellikler gösterir. 

Güneş koruyucu kremlerin düzenli kullanımı, cilt lekelerinin kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Güneşin zararlı ışınlarından kaynaklı yeni lekelerin oluşmasını engeller. Cildin yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesine destek sağlar. 

 

 

Cilt Lekeleri Neden Olur


Cilt Lekeleri Neden Olur?

Güneşin zararlı ışınları, cilt lekelerinin en sık karşılaşılan nedenlerinden birisidir. Bunun yanı sıra, hormonal değişimler de cilt lekelenmesini artırır. Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkların cilt bütünlüğünü bozduğu görülür. Dengesiz bir beslenme, cildin canlı görünümünü kaybetmesine yol açar ve leke riskini artırır. Sivilceli cilt tiplerinde gerekli bakımın yapılmaması veya yanlış bir bakım rutini uygulanması geride lekeler bırakmasına yol açabilir. 

Petite Maison Peeling Jel 100 ml


Aloe Vera Cilt Lekeleri için Nasıl Kullanılır?

Cilt lekelerinden doğal yöntemlerle kurtulmak isteyenlerin favorileri arasında aloe vera yer alır. Düzenli uygulamasında sayısız faydası görülen aloe vera, var olan lekelerin giderilmesini sağlar ve yeni leke oluşumunu engeller. Cildi besleyen yapısı sayesinde, sivilce lekeleri başta olmak üzere çok çeşitli lekelerin giderilmesini sağlar. Jel formunda uygulanabilen aloe vera, dairesel nazik hareketlerle yüze sürülür. Jel aloe vera, günde bir veya iki kere kullanılabilir. 5- 10 dakikalık bir bekleme süresinden sonra jeli durulanarak temizlenebilir. 

 

Cilt Lekelerinden Kurtulmak İçin Petite Maison Peeling Jel 100 ml Ürününü Hızlıca Satın Alın. Görsele Tıklamanız Yeterli!

 

 

Petite Maison Kömür İçeren Çamur Maskesi 15 ml


Cilt Lekeleri İçin Hangi Yağ Kullanılır?

Cilt lekelerini gidermek için uygulayacağınız bakım rutinlerine besleyici içeriklere sahip doğal yağlar ekleyebilirsiniz. Doğal yağları, aloe veradan sonra kullanmak mümkündür. Gül yağı, cilt lekeleri için sıklıkla önerilen seçeneklerden birisidir. Ayrıca bergamot yağı, limon yağı, argan yağı, shea yağı, hindistan cevizi yağı, jojoba yağı ve lavanta yağı da yardımcı olur. Bu yağları ayrı ayrı sürebilir veya uyumlu yağları karıştırabilirsiniz. 

 

Sağlıklı Hücre Oluşumunu Destekleyen Petite Maison Kömür İçeren Çamur Maskesi 15 ml Ürününü Hızlıca Satın Almak İçin Hemen Görsele Tıklayın..

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.