x
sadsad x
asdasd

Ciltte Soyulma Neden Olur?

05 Temmuz 2021
Ciltte Soyulma Neden Olur?

Ciltte Soyulma Neden Olur?


Cilt dokusunun soyulması, vücudun her bir noktasında karşılaşılabilen bir sorundur. Özellikle kış aylarının soğuk günlerinde görülen bu problem, her yaş grubunda ve cilt tipinde oluşabilir. Cilt soyulması başka bir sorunun belirtisi olarak ortaya çıkar. Peki cilt soyulması neden olur ? Cilt soyulması olarak kendini gösterebilecek sorunlar:
Yanlış bakım ürünlerinin kullanımı
Cildin yeterince nemlendirilmemesi (eksik bakım ürünü kullanımı)
Güneşte fazla kalınması sonucu oluşan yanmalar
Bağışıklık sisteminin zayıflaması
Az su içilmesi
Hazır gıda ağırlıklı bir beslenme düzeninin bulunması
Uyku düzeninin bozulması
Stres

cilt soyulması


Ciltte Soyulmaya Ne İyi Gelir?


Cilt soyulmasının giderilmesi ve derinin iyileşmesi için çeşitli bakım ürünleri kullanılabilir. İçerisinde:
Hindistan cevizi yağı
Aloe vera
Kakao yağı
Badem yağı bulunan bakım ürünleri, cilt soyulmasına iyi gelir.
Bu maddeler, doğal yağlar ve serumlar olarak direkt cilt üzerine uygulanabilir. Uyumlu özellik gösteren serumlar birbiri ile karıştırılarak masaj yağları oluşturulabilir. Bu karışımların cilde nazik hareketler ile uygulanması soyulma ile tahriş olmuş cildin sakinleşmesini sağlar.

cilt soyulmasına ne iyi gelir


Ciltte Soyulma Ne Kadar Sürede Geçer?


Ciltte soyulma sorunu ortaya çıktığında, iyileşme süreci farklı hızlarda ilerleyebilir. İyileşme sürecinin hızı, soyulma görülen bölgeye uygulanan bakıma ve derinin kendini yenileme hızına bağlı olarak değişiklik gösterir. Cildin nem dengesini destekleyecek bir bakım uygulandığında soyulma belirtileri yaklaşık 10 gün içerisinde yok olur. Cilt üzerinde kalan hafif izlerin geçmesi 2- 3 haftayı bulabilir. Ciltteki soyulmaların derinliği, kalan izlerin geçme süresini değiştirebilir.
Ciltte soyulma sorunu ortaya çıktığında, temizleyici, arındırıcı maskeler, jeller ve peelinglerin kullanımına ara verilmesi önerilir. Ciltteki soyulma bölgesel bir sorun ise, o bölgeden uzak durularak yumuşak içerikli temizleyici jeller kullanılabilir. Ancak direkt olarak soyulma üzerine, bu tarz bakım ürünleri uygulanmamalıdır.


Deri Soyulması Hangi Vitamin Eksikliğinden Kaynaklanır?


Beslenme bozukluklarından kaynaklanan cilt soyulmaları, temelini vitamin eksikliğinden alabilir. Özellikle A ve C vitaminin eksikliği, cilt üzerinde kuruluk, bölgesel soyulmalar ve pul pul dökülmelere neden olabilir. Beslenmenin düzenlenmesi ve bu vitaminleri içeren serum takviyelerinin kullanılması, sorunun çözümüne yardımcı olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.