x
sadsad x
asdasd

Çok Yağlı Ciltler için Ne Yapılmalı?

28 Temmuz 2021
Çok Yağlı Ciltler için Ne Yapılmalı?

Çok Yağlı Ciltler İçin Ne Yapılmalı?


Aşırı cilt yağlanması, normal bir cilt tipine sahip bireyin dönemsel olarak karşılaşabileceği bir sorun olabilir. Dönemsel olarak görülen çok yağlanma sorunları, stresten hormonlardan, kötü beslenmeden ve alışkanlıklardan kaynaklanabilir. Yağlı bir cilt, bireylerin her zamanki cildi olarak da karşımıza çıkabilir. Cilt tipinin doğal dokusunda çok yağlanma sorunuyla karşılaşan birçok insan bulunur. Durum böyle olunca çok yağlı ciltler için ne yapılması gerektiği, nasıl bir bakım uygulanması gerektiği merak edilen bir konu olmuştur. peki çok yağlı ciltler için ne yapılmalı ?
Çok yağlı ciltlerin özen göstermesi önerilen ilk konu, cilt temizliğidir. Düzenli cilt temizliği aşırı yağlanma sorunun kontrol altında tutulmasına yardımcı olacaktır.

çok yağlı ciltler için ne yapılmalı

Aşırı Yağlı Cilt Nasıl Temizlenir?


Çok yağlı ciltlere sahip bireylerin günde iki kere cilt temizliği yapmaları gerekir. Sabah uyandıklarında ilk iş ve akşam uykudan önce yapacakları bu temizlik, cildin yağ dengesine destek sağlar. Temizleme jeli, temizleme köpükleri veya temizleyici sabunlar yardımıyla bu işlem gerçekleştirilebilir. Özellikle çok yağlı ciltler için tasarlanmış temizleyici bakım ürünlerini kullanarak cildinize ekstra destek sağlayabilirsiniz.
Temizleyici jel benzeri ürünlerden sonra tonik kullanarak cildinizi arındırabilirsiniz. Gün içerisinde bu temizleme işlemleri tekrar tekrar uygulamaktan kaçınmalısınız. Cilt temizliği günde iki kere yapmanız yeterli etkiyi oluşturacaktır. Cildin fazla temizlenmesi doğal dengesini bozarak, yarardan çok zarar görülmesine neden olacaktır.


Ciltteki Sebum Üretimi Nasıl Azaltılır?


Doğal cilt dokunuz yağlı değil ise ve aşırı yağlanma dönemsel olarak karşılaştığınız bir cilt sorunu ise, bu sorundan kurtulmak için dikkat edebileceğiniz belirli noktalar bulunur.
Gün içinde bol bol su için.
Stres kontrolüne özen gösterin.
Yağlı yiyecekler ve hazır gıdalardan uzak durun.
Sigara, alkol benzeri zararlı alışkanlıkları hayatınızdan çıkartın.
Hava kirliliğinin fazla olduğu (sigara içilen bir alan vb.) ortamlara girmekten kaçının.

çok yağlı ciltlere ne iyi gelir


Yağlı Ciltler İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı?


Temizleyici jel/ Temizleyici köpük/ Temizleyici sabun
Peeling
Arındırıcı yüz maskeleri
Yağ dengeleyici özelliklere sahip losyonlar
Yağ oranı az ve hafif bir dokusu bulunan nemlendiriciler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.