x
sadsad x
asdasd

Duştan Sonra Saç Kabarmaması İçin Ne Yapılmalı?

12 Mayıs 2022

Duştan Sonra Saç Kabarmaması İçin Ne Yapılmalı?

Saç kabarması, saçların kurumasından, eksik veya yanlış beslenmeden, saç şekillendiricileri sık kullanmaktan olabilir.

Duştan Sonra Saç Kabarmaması İçin Ne Yapılmalı? Bu blog yazımızda yapılabilecek pratik ve farklı yöntemlere yer verdik. Alternatif yöntemlerden dilediğinizi deneyerek, saç kabarması sorununuzu gidermeyi destekleyebilirsiniz.

Saçların Kabarmasını Önleyen Şampuan Önerileri Nelerdir

Saçların Kabarmasını Önleyen Şampuan Önerileri Nelerdir?

Petite Maison Kuru ve Cansız Saçlar İçin 2'li Şampuan SetiSaçların kuruması, duş sonrasında elektriklenmelere ve kabarık görünüme neden olabilir. Kabarmanın önüne geçmek için duş öncesi ve sonrası uygulayabileceğiniz yöntemlerin yanı sıra, duş esnasında doğru şampuan seçimi yapmanız son derece önemlidir.

Kuru ve cansız saçlara yönelik şampuanları tercih ederek, saça ihtiyacı olan nem desteğini sağlamaya yardımcı olabilirsiniz. Petite Maison Kuru ve Cansız Saçlar İçin Şampuan, paraben ve sülfat içermeyen içeriği ve saçın ihtiyacı olan yoğun nemi sağlamayı destekleyecek formülü ile en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.

 

 

Petite Maison Kuru ve Cansız Saçlar İçin 2'li Şampuan Seti ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

 

Saç Kabarmasını Önlemek İçin Hangi Bakım Yağları Uygulanabilir?

Duşa girmeden önce, haftada 1 ya da 2 kere saçı besleyici özelliğe sahip bakım yağlarından ve doğal yağlardan yararlanabilirsiniz. 30 dakika – 1 saat saçınızda bu yağları bekleterek beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Saf zeytinyağı, yüzyıllardan bu yana saç bakımının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Günümüzde pek çok bitki, meyve ve çekirdek özünden besleyici saç bakım yağları üretilmektedir. Dilerseniz saç sorununuza yönelik bir tanesini de seçerek, bakım rutininize dahil edebilirsiniz.

Zarar Gören ve Yıpranmış Saçlar Kabarmaya Meyillidir

Petite Maison Yıpranmış ve Kırılgan Saçlar İçin 2'li Şampuan SetiSaçlarınız duş sonrasında eskisinden daha çok kabarıyorsa, onlara iyi bakmamış olabilirsiniz. Özellikle ısıveren şekillendiricilerin sık kullanımı saçların yıpranması üzerinde büyük rol oynar. Bu ürünleri sık kullanıyorsanız, biraz ara vermenizi veya ısı vermeden şekillendirme yapabilen ürünleri tercih etmenizi öneririz.

Şampuan ve saç bakım kremi seçiminizi ise Petite Maison Yıpranmış ve Kırılgan Saçlar İçin 2'li Bakım Seti gibi yıpranan saçlara özel olarak formüle edilen seçenekler arasında tercih edebilirsiniz.

Banyo sonrasında ise özellikle saç uçlarına az miktarda Hindistan cevizi yağı uygulamanız, kabarmaların önüne geçme konusunda son derece etkili yöntemlerden biridir.

Saçların kabarmasının önüne geçmek için tarak seçimi de fark yaratabilir. Geniş dişli taraklara bir şans verebilirsiniz.

 

Petite Maison Yıpranmış ve Kırılgan Saçlar İçin 2'li Şampuan Seti ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.