x
sadsad x
asdasd

Gece Cilt Bakımı Neden Önemli?

24 Ağustos 2021

Gece Cilt Bakımı Neden Önemli?


Günün farklı zamanları, bu vakitlere uygun cilt bakım rutinlerinin benimsenmesini gerektirir. Sabah yapılandan tamamıyla farklı bir rutin gerektiren gece cilt bakımı oldukça önemlidir. Kullanılan bakım ürünlerinin sayısı ve sıralamasının değişiklik gösterdiği gece bakım rutinleri bulunur. Kişisel cilt ihtiyaçlarınızı karşılayan ve isteklerinize uyan bir bakım rutini bulduktan sonra düzenli olarak uygulamaya başlayabilirsiniz. Düzenli yapılan gece cilt bakım rutinlerinin beraberinde getirdiği faydalardan yararlanabilirsiniz. Peki gece cilt bakımının etkileri nelerdir? Gece cilt bakımı neden önemli ?

gece cilt bakım rutini


Gece Cilt Bakımının Etkileri Nelerdir?


Gece yapılan cilt bakımları, yeni güne dinlenmiş ve canlanmış bir yüzle uyanmanızı sağlar. Yıpranan cilt dokularının onarılması ve yenilenmesi için ideal bir zaman olan gece, buna uygun olarak seçilen bakım ürünlerini gerektirir. Doğru bakım ürünü seçimi, gece cilt bakımının yaşlanma karşıtı etkiler de göstermesini sağlar. Göz altı morlukları, göz çevresi kırışıklıkları, alındaki stres izleri gibi istenmeyen görünümlerin giderilmesini destekler. Uyku boyunca yenilenen hücreler, lekeler ve yara izlerinin giderilmesi konusunda da etkilidir. Yatmadan önce yapacağınız bakım rutininin tüm bu faydalarından yararlanmak için düzenli bir uygulamaya başlayabilirsiniz. 


Gece Cilt Bakımı Saat Kaçta Yapılmalı? 


Herkesin cilt tipi, özellikleri ve uyku saati değişiklik gösterir. Bu nedenle gece yapılan cilt bakımı için önerilen spesifik bir saat yoktur. Yatmadan ortalama 10 dakika kadar önce cilt bakım rutinini tamamlamış olmanız önerilir. Kullandığınız bakım ürünlerini ve uygulama sürenizi hesaba katarak rutinin ne kadar sürdüğünü bulabilirsiniz. Bu süreye 10- 15 dakika kadar ekleyip, gece cilt bakımına başlama zamanını tespit edebilirsiniz. 

gece cilt bakımı nasıl olmalı


Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?


Cildin temizlenmesi, gece yapılan cilt bakımının en önemli adımıdır. Gün içerisinde herhangi bir makyaj malzemesi kullanmasanız ve hatta dışarı çıkmasanız bile cildinizde kirler birikir. Bu istenmeyen unsurlar, cildin aşırı sebum üretiminden, güneş koruyucu kalıntılarından ve hava kirliliğinden kaynaklanır. Gece yüzünüzü temizleyerek uyumanız, cildinize kendisini yenilemesi için gerekli olanağı tanır. Gece cilt bakımında kullanılan diğer seçenekler arasında, tonik, besleyici serum, göz kremi, nemlendirici krem, maske, sivilce kremi ve yaşlanma karşıtı bakım ürünleri yer alır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.