x
sadsad x
asdasd

Gece Nemlendirici Sürülür mü?

05 Mayıs 2022

Gece Nemlendirici Sürülür Mü?

Gündüz bakım rutini ve gece bakım rutini, pürüzsüz ve genç görünen bir cildin olmazsa olmazlarıdır. Günlük cilt bakımının birbirinden ayrılmaz iki adımı olan bu aşamaların her ikisinde de cildin ihtiyacı olan neme destek olmanız gerekir.

Sabah uyandığınızda cildinize bakım uygulamaktan üşenenlerden misiniz? Yoksa akşam eve geldiğinizde makyajınızı temizleyerek cildinize bakım yapmaya üşenenlerden mi?

Pratik cilt bakım önerilerimizle üşengeçliğinizden arınarak cildinize iyi bakmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Gece nemlendirici sürülür mü? Gündüz ve gece bakımı arasındaki farklar nelerdir? Tüm merak ettikleriniz için buyurun yazımızın devamına…

Gece Nemlendirici Sürülür Mü

Cildin Gece Nasıl Bir Bakıma İhtiyacı Var?

Pratik ve etkili bir cilt bakımı için sabah ve akşam cildinizi temizlemeli, gözenekleri sıkıştırmalı ve nemlendirmelisiniz. Cilt gündüz hava şartları ya da diğer dış faktörlerle savaşırken, gece kendisini onarıma alır.

Bu onarım işleminin eksiksiz bir işleyişe sahip olması için akşam eve gittiğinizde öncelikle cildinizi kirden ve makyajdan tamamen arındırmalısınız. Daha sonra tonik ile hem ciltte makyaj kalıntısı kalıp kalmadığını kontrol edebilir, hem de gözeneklerinizi sıkıştırarak, cildi nemlendirici uygulamaya hazır hale getirebilirsiniz.

Son aşamada ise eğer herhangi bir serum kullanmıyorsanız, direkt nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz.

Gündüz ve Gece Nemlendiricisi Farklı Olmalı mı?

Petite Maison Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi 60 mlGündüz ve gece kullanacağınız nemlendiriciyi ayrı ürünlerden seçmek ya da seçmemek tamamen sizin kendi kararınız olup, cildinizin ihtiyaçlarına göre belirleyebileceğiniz bir seçimdir.

Bazı markalar, gündüz ve gece kremi seçeneklerini sunarken, Petite Maison Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi gibi ürünler, hem gündüz hem de gece cildinizin ihtiyacı olan yoğun nemi sağlamaya yardımcı olur. Tüm cilt tipleri için uygun bir seçenek olduğundan, cilt tipi belirleme gibi bir ihtiyacınız da olmayacaktır.

 

Daha canlı ve parlak bir cilt için Petite Maison Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi 60 ml ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

 

Gece Nemlendirici Nasıl Uygulanır?

Tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi nemlendirici uygulaması da temiz cilt üzerinde etkilidir. Makyaj ve yağdan arındırılmamış bir cilde nemlendirici uygulamamalısınız. Uygun bir ürünle yıkama ve tonikleme işleminin ardından, gözaltı ve dudak çevresi haricinde yüzünüze eşit miktarda nemlendiriciyi alıp, ellerinizle yukarı doğru hareketlerle uygulama yapabilirsiniz.

Nemlendirici uygularken boynunuzu ve dekolte bölgenizi unutmamalısınız.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.