x
sadsad x
asdasd

Gözeneklere Hangi Maske İyi Gelir?

25 Nisan 2022

Gözeneklere Hangi Maske İyi Gelir?

Cilt yüzeyinde yer alan gözenekler, cildin nefes almasına ve cildin alt katmanlarında oluşan fazla yağın dışarı atılması görevini üstlenir. Bu gözenekler içeriden ya da dışarıdan kaynaklı tıkanmalarla zamanla şişer ve belirgin hale gelir.

Başta yağlı ciltler olmak üzere tüm cilt tiplerinde zaman zaman bu belirgin gözenekler, siyah nokta ve sivilce problemi ile karşılaşılabilir. Gözeneklerinizin görevini en doğru şekilde yerine getirmesi için hangi bakım rutinlerinin uygulanması gerekir? Gözeneklere hangi maske iyi gelir? Cilt bakımınız için önerilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Gözenekler neden şişer

Gözenekler Neden Şişer?

Cilt yüzeyinde bulunan gözenekler, makyaj kalıntıları, hava koşulları, kir ve toz nedeni ile tıkanır ve içeriden gelen yağ dışarı atılamadığı için zamanla şişer. Bir diğer yandan, ciltteki sebum dengesinin bozulması ile fazla yağ üretimi olması durumunda da gözenekler bu yağ birikiminin dışarı atılmasında zorlanarak tıkanabilir.

Gözeneklerinizin eskisinden daha belirgin göründüğünden şikayetçiyseniz, hem cilt bakım rutininizi gözden geçirmeniz hem de beslenme düzeninize dikkat etmeniz önerilmektedir.

Gözenekler İçin Bakım Önerileri Nelerdir?

Şişen ve büyüyen gözenekler, cildin canlı ve pürüzsüz görünümünün önüne geçer. Öncelikli olarak sabah ve akşam olmak üzere cilt bakım rutininizi aksatmamanız gerekmektedir. Gün sonunda ise makyajınızı ciltte hiç kalıntı kalmayacak şekilde temizlemeniz gözeneklerin tıkanmaması için son derece önemli.

Gözenekler için bakım önerileri içerisinde maskeler de büyük yere sahiptir. Haftada 1 ya da 2 kez gözeneklerin sıkılaşmasına yönelik maske kullanımı ile bu sorundan kurtulmanızda büyük yardımcınız olur!

                                 Petite Maison Yeşil Kil Maskesi 15 ml                            Petite Maison Yeşil Kil Maskesi 10 ml

Gözenekler İçin En İyi Maskeler Hangileridir?

Cilt yüzeyinde belirginleşen ve istenmeyen bir görünüme neden olan gözenekleriniz için bakım rutininize maske ekleyeceğiniz zaman, sebum dengeleyici ve arındırıcı ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Petite Maison Sebum Dengeleyici Soyulabilir Maske, ciltteki ölü deriyi ve gözeneklerde biriken kiri nazikçe cildinizden arındıracak şekilde formüle edilmiştir.

Özellikle yağlı ciltlerde kurutmadan nemlendirmeye olanak sunan Petite Maison Yeşil Kil Maskesi de gözenekler için iyi bir temizleme önerisi olmasının yanı sıra, gözeneklerin sıkılaşmasını da destekler.

Tüm cilt tipleri için uygun olan ve cildi oldukça iyi temizleyen maske seçeneklerinden biri ise Petite Maison Kömür İçeren Çamur Maskesi olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.