x
sadsad x
asdasd

Karma Ciltler Nasıl Nemlendirici Kullanmalı?

27 Ağustos 2021

Karma Ciltler Nasıl Nemlendirici Kullanmalı?


Karma ciltler, yağlı- normal veya yağlı- kuru yüz tiplerinin bir araya gelmesiyle oluşur. Yağlı cilt bölümü genellikle T bölgesinde görülür. T bölgesi, alını, burnu ve çeneyi kapsar. Yağlanma sorununun sadece burun veya sadece alınla sınırlı kaldığı cilt tipleri de bulunur. Aşırı yağlanmanın bulunduğu bölgeler dışında kalan tüm noktalarda kuru veya normal bir cilt görülür. Bu spesifik cilt tipi için özel olarak hazırlanmış bakım ürünlerinin kullanılması oldukça önemlidir. Doğru bakım ürünleri seçimi ile yağlanma problemi kontrol altına alınır ve kurumuş cilt canlanır. Günlük olarak kullanılan bakım ürünlerinden birisi olan nemlendiricilerin özenle seçilmesi gerekir. Peki karma ciltler nasıl nemlendirici kullanmalı ?

karma ciltler için nemlendirici


Karma Ciltler Ne Tür Nemlendirici Kullanmalı?


Karma cilde sahip bireylerde, yüzün farklı bölgelerinin bakım ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle cilt ihtiyaçlarına uygun olarak nemlendirici kremlerde değişiklik yapmaktan çekinmemek gerekir. T bölgesi olarak bilinen yağlı bölgede, mat bitişli nemlendirici kremler kullanılabilir. Mat bitişli bakım ürünleri, cildin fazla parlamasının önüne geçer. T bölgesi için kullanılan nemlendirici kremlerin su bazlı olması da önerilir. Su bazlı ürünlerin geride bıraktığı hafif his, yağlanma probleminin yaşandığı ciltler için ideal olmasını sağlar. 

T bölgesi dışında kalan bölgelerde normal bir cilt dokunuz varsa hem yağ bazlı hem de su bazlı nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Sabahları su bazlı ve akşamları yağ bazlı kremleri tercih ederek denge sağlayabilirsiniz. T bölgesi dışında kalan bölgelerde kuru bir cildiniz varsa yağ bazlı nemlendirici kremlerin canlandırıcı özelliklerinden faydalanabilirsiniz. 


Karma Ciltler Nemlendirici Kullanmalı mı? 


Karma ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinin nemlendirici krem kullanması gerekir. Nemlendirici krem kullanılmadığında yüzün sıkılığı azalır, gerginliği artar ve yaşlanma belirtileri erkenden ortaya çıkar. Doğru nemlendirici krem seçiminin faydalarından yararlanarak bu problemlerden korunabilirsiniz. 

yoğun nemlendirici

Karma Ciltler Besleyici Yağlar Kullanmalı mı?


Karma cilt tipine sahip bireyler, argan yağı, kayısı çekirdeği yağı ve badem yağı ile bakım yapabilir. Besleyici yağların uygulama sıklığını önerilen şekilde yaparak cildinize sunduğu tüm faydalardan yararlanabilirsiniz. Birkaç güne bir uygulayabilir, besleyici yağları haftalık bakım rutininin parçası haline getirilebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.