x
sadsad x
asdasd

Kil Maskesi Gözenekleri Açar Mı?

06 Mayıs 2022

Kil Maskesi Gözenekleri Açar mı?

Günümüzde cilt bakımı denince akla ilk gelen ürünlerden biri olan kilin popülaritesi yüz yıllar öncesine dayanır. Antik çağlardan bu yana kadınlar güzellik formüllerinin içerisinde kil çeşitlerine yer verirken, bugün bakımına düşkün erkeklerin de vazgeçilmezlerinden biri kil maskesidir.

Kozmetik sektörünün doğal olana dönüşünün hızlandığı bugünlerde kil maskesinin pek çok çeşidi ile karşılaşmanız mümkün. Hangi kil maskesi hangi cilt tipine uygun? Kil maskesi gözenekleri açar mı? Tüm merak edilenler için diğer başlıklarımızı takip edebilirsiniz.

Kil maskesi ne işe yarar

Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

  • Kil maskesinin öncelikle kullanım amacı cildin derinlemesine temizlenmesidir. Cildin temizlenmesini destekleyen bu doğal ürün aynı zamanda gözeneklerin kirden ve yağdan arınmasını sağlayarak, gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.
  • Hafif bir peeling etkisi gösteren kil maskesi ölü deriyi nazikçe alabilir. Ölü deriden arınan cilt canlanır ve parlak bir görünüme kavuşur.
  • Fazla yağlanmadan kaynaklanan istenmeyen parlamaları ortadan kaldırmaya yardımcıdır. Gözenekleri açmasının yanı sıra temizlenen gözeneklerin sıkılaşmasını da destekler. Gözeneklerin yanı sıra cildin de sıkılaşmasına yardımcı olur.
  • Ciltte oluşan sivilce ve siyah noktaların giderilmesini destekler. Daha sonra oluşmasının da önüne geçmeye çalışır. Sivilce ve siyah noktaların yanı sıra ciltte oluşan lekelerin de giderilmesine yardımcı olur.
  • Cilt tonunu eşitleme ve cildi beyazlatma etkisi de düzenli kullanımda görülebilir.
  • İnce kırışıklıklar üzerinde de etkisi görülebilen kil maskesi, yaşlanma karşıtı ürünler arasında da gösterilmektedir.

 

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Petite Maison Pembe Kil Maskesi 80 mlKil maskesi, evde su, maden suyu ya da gül suyu gibi yardımcı ürünlerle hazırlanabilir. Ancak bu hazırlık sırasında doğru kili bulup bulmadığınızdan ya da doğru oranları kullanıp kullanmadığınızdan emin olmayabilirsiniz. Bir diğer yandan maskenizi hazırlarken yeteri kadar hijyenik bir ortam sağlayamayabilirsiniz.

Bu nedenle güvenilir markaların kil maskelerinden yararlanmanız önerilir.

 

 

Hassas ve kuru ciltlerin tercihi Petite Maison Pembe Kil Maskesi 80 ml ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

 

 

Kil Maskesi Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?

Petite Maison Yeşil Kil Maskesi 15 mlHer kil farklı cilt tiplerinde kullanılabilecek özelliktedir. Petite Maison Pembe Kil Maskesi, hassas ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği kil maskesi seçenekleri arasında yer alır.

Petite Maison Yeşil Kil Maskesi ise yağlı ciltler için uygundur. Ciltteki sebum dengesini sağlamayı destekler.

 

 

Yağlı ciltlerin tercihi Petite Maison Yeşil Kil Maskesi 15 ml ürünümüzü almak için tıklayın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.