x
sadsad x
asdasd

Krem ve Losyon Arasındaki Fark Nedir?

01 Haziran 2021
Krem ve Losyon Arasındaki Fark Nedir?

Krem ve Losyon Arasındaki Fark Nedir?

Cildin düzenli olarak nemlendirilmesi, cilt bakımının en temel unsurlarından birisi olarak nitelendirilir. Vücut nemlendirilmesi için en sık kullanılan bakım ürünleri arasında; kremler ve losyonlar yer alır. Bu iki bakım ürünü arasından hangisinin tercih edilmesi gerektiği, hangi cilt tipine hangi bakım ürününün ideal özellik gösterdiği ve aralarındaki fark, merak edilen bir konudur. Peki krem ve losyon arasındaki fark nedir ?
Losyonlar ve kremler arasındaki en temel fark, losyonların daha hafif bir dokuya sahip olmalarıdır. Kolayca akan hafif dokuları, losyonların özellikle yaz aylarında sevilerek tercih edilmesini sağlar. Sıcak havalarda hafif bir dokuya sahip bakım ürünü kullanımı daha kolay olur.
Kremler daha yoğun bir dokuya sahiptir. Cilt üzerine yayılması daha yavaş gerçekleşir ve masaj yapar gibi hareketlerle uygulanması gerekir. Özellikle kış aylarında tercih edilen bakım ürünleri olan nemlendirici kremler, oldukça etkili özelliklere sahiptir.

losyon ve krem arasındaki fark

Krem ve Losyonların Ortak Özellikleri Nelerdir?

Krem ve losyonlar, cildin ihtiyaç duyduğu nemin tutulmasını hedefler.
Cilde yumuşaklık kazandırır.
Cilt esnekliğinin uzun vadeli korunmasına yardımcı olur.
Her türden cilt tipinden bireyin (kuru, normal, karma, yağlı cilt tipleri) kullanması gereken cilt bakım ürünleridir.
Hem krem hem de losyonların içeriğinde besleyici unsurlar ve nemlendirici maddeler yer alır.

Losyon Nerelere Sürülür?

Kremlere oranla daha akıcı ve kolay dağılan bir dokuya sahip olan losyonlar, geniş vücut bölgelerine daha pratik şekilde sürülür. Hızla dağıldığından, bakım ürününün cilt üzerine yedirilmesi için fazla çaba harcanmasına gerek olmadığından, bacak ve kollar için popüler olarak tercih edilir. Kremlerin bacak ve kollara sürülmesi daha uzun sürer. Losyonun bu pratikliği, bacak ve kolların nemlendirilmesi konusunda, alternatiflerine oranla, daha çok tercih edilmesini sağlar.

pembe greyfurt özlü vücut losyonu

Cildin İçin En İyi Nemlendirici Hangisi?

Hem kremlerde hem de losyonlarda farklı cilt tiplerinin ihtiyaçları hedef alınarak oluşturulmuş içerikler bulunur. İki bakım ürününün de kendine has faydaları mevcuttur. Kış aylarında nemlendirici kremleri ve yaz aylarında losyonları deneyerek hangisini daha çok sevdiğinize karar verebilirsiniz. Yıl boyunca sadece birini kullanabileceğiniz gibi, hava koşullarına bağlı olarak farklı bakım ürünleri arasında geçiş de yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.