x
sadsad x
asdasd

Kuru Kaşınan Cilde Ne İyi Gelir?

03 Haziran 2021
Kuru Kaşınan Cilde Ne İyi Gelir?

Kuru Kaşınan Cilde Ne İyi Gelir?

Cilt kuruluğu, özellikle soğuk havalarda sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Cilt dokusunun kuruması ile başlayan bu sorun, kaşıntıya, çatlaklara, pul pul dökülmelere neden olabilir. Peki kuru kaşınan cilde ne iyi gelir ? Kuru ve kaşınan bir cilt dokusuna iyi geldiği bilinen, belli başlı bakım unsurları bulunur.
Omega 3 yağ asidi içeren nemlendirici kremler
Argan yağı
E vitamini serumları
Kayısı çekirdeği yağı
Badem yağı
Zeytinyağı

kuru ve kaşınan cilt

Kuru Ciltler İçin Ne Yapmak Lazım?

Cilt kuruluğu ve kaşıntısı ile karşılaştığınızda dikkat etmeniz önerilen ilk nokta, cildin daha fazla tahriş olmasını sağlayabilecek tüm aktivitelerden kaçınmaktır.
Cildi kuruturken sert havlular kullanmak
Normal cilt tiplerine uygun temizleyiciler uygulamak (Bunlar yerine kuru ciltlere uygun bakım ürünleri tercih edilmelidir.
Kuru cilt bölgesini kaşımak, kaçınmanız gereken aktivitelerden bazılarıdır.

Kuru Ciltler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru ve kaşınan ciltlerin günlük bakımında kullanılan ürünlerin, bu cilt tipine uygun şekilde seçilmesi gerekir. Nemlendirici özellikleri yüksek bakım ürünleri kullanımı, cilt yüzeyinde karşılaşılan bu sorunun kontrol altına alınmasına yardımcı olur.
Cildiniz normal halindeyken kullandığınız, temizleyici sabunlar, peelingler, temizleyici jeller ve arındırıcı maskeler, kullanılmamalıdır. Bu bakım ürünlerinin içerikleri, normal cilt tipleri hedeflenerek oluşturulmuş olabilir. Bunlar yerine, nem oranı yüksek maskeler ve temizleyici bakım ürünleri tercih edilebilir. Böylece kuruluk ve kaşıntı sorunu daha kötü hale getirilmeden cilt için gerekli bakım uygulanabilir.

kuru cilt için ne yapılmalı

Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Yanlış cilt bakım ürünleri seçimi: Cilt tipinizle uyumlu olmayan cilt bakım ürünlerinin kullanımı, kuruluk ve kaşıntı sorununa neden olabilir.
Cilt bakım ürünlerinin yanlış uygulanması: Peeling benzeri cildin temizlenmesi amacıyla uygulanan bakım ürünlerinin fazla sert hareketler ile uygulanması, cilt dokusuna zarar verir. Bu durum, cilt kuruluğu ve kaşıntısı sorununa yol açabilir.
Vitamin eksiklikleri: Özellikle A ve D vitamini eksikliği, cilt kuruluğu ve kaşıntısına neden olur. Dengeli beslenme, vitamin eksikliğinin giderilmesine yardımcı olabilir. İhtiyaç halinde vitamin takviyeleri alınabilir.
Fazla sıcak su ile yüz yıkanması/ duş alınması

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.