x
sadsad x
asdasd

Maskeden Önce Cilt Nasıl Temizlenir?

27 Aralık 2021

Maskeden Önce Cilt Nasıl Temizlenir?

Maske, besleyici, canlandırıcı, arındırıcı gibi birçok farklı etkilere sahip bakım ürünlerinden birisidir. Birçok fayda sağlayan bu bakım ürününün tam etkisini göstermesi için temiz bir cilde uygulanması önerilir. Temiz bir cilde yapılan herhangi bir kağıt maske çeşidinin, derinlemesine etki etmesi kolay olacaktır. Maskenin faydalı formülleri ile cilt dokusu arasında, yağ, kir, toz bulunmaması, temizlik ile mümkündür. 

Maske öncesi cilt temizliğinde, bakım rutinlerinizde klasik olarak tercih ettiğiniz ürünler kullanılabilir. Temizleme jelleri bu ürünler arasında ilk sıralarda yer alır. Alternatif olarak temizleyici köpükler veya sütler de kullanılabilir. 

 

Maske Yaptıktan Sonra Yüze Ne Sürülür


Tonik Maskeden Önce mi?

Tonik, cildin temizlenmesi için kullanılan ve geride ferah bir his bırakan bakım ürünlerinden birisidir. Toniğin arındırıcı etkileri, maskelerden önce kullanılmasını gerektirir. Cildi rahatlatan tonikler, ölü hücrelerden arındırılmasına yardımcı olur. Böylece maske uygulaması için ideal yüzeyin oluşmasını sağlar. 

Tonikler, gözeneklerin temizlenmesi konusunda oldukça etkilidir. Gözeneklerin temizlenmesi, maskelerin sıkılaştırıcı ve pürüzsüzleştirici etkilerini göstermesini kolaylaştırır.

Petite Maison Tonik 200 ml

 
Maske Yaptıktan Sonra Yüze Ne Sürülür?

Maske öncesinde uygulanan bakım ürünleri kadar önemli olan bir diğer konu, maskeden sonra yüze sürülen ürünlerdir. Maske sonrasında ideal bakım ürünlerinin kullanımı, herhangi bir tahrişi engeller ve maskelerin tüm faydalarının görülmesini mümkün kılar. Özellikle arındırıcı ve detoks etkili maskelerin kullanımından sonra nemlendirici krem sürülmesine özen gösterilmesi gerekir. Temel amacı nemlendirme olan maskelerden sonra bolca krem kullanımına gerek yoktur. Tercih ettiğiniz maskenin içeriğini ve cilt üzerinde yarattığı etkiyi gözlemleyerek kullanmanız gereken nemlendirici krem miktarına karar verebilirsiniz. 

Cildinizi Yatıştırmaya Yardımcı Olan Petite Maison Tonik 200 ml Ürününü En Uygun Fiyatlarla Satın Almak İçin Hemen Görsele Tıklayın..

 

Maskelerden sonra yüze sürülebilen diğer bakım ürünleri arasında, doğal yağlar, gece kremleri, güneş koruyucular ve makyaj malzemeleri yer alır. Günün hangi saatinde maske yapıldığına bağlı olarak, sonrasında kullanılan bakım ürünleri değişir. 

 

Petite Maison Arındırıcı Kağıt Maske 25 ml

Maske Yüzümü Kızarttı Ne Yapmalıyım?

Maskelerin ciltte kızarıklık yaratmasına neden olan birçok durum bulunur. Maske öncesi veya sonrasında cildi rahatsız eden bir ürün kullanılması, maskenin önerilenden daha uzun süre tutulması, maske formülün cilt tipinizle uyumlu olmaması, bu durumlardan bazılarıdır. Böyle bir durum fark edildiğinde maskenin bol suyla ve nazik hareketlerle durulanarak çıkarılması önerilir. Yüzünüzdeki kızarıklığın hızla azaldığını görürseniz ek bir işlem yapılmasına gerek kalmaz. Kızarıklığın sabit kalması veya artması durumlarında doktora başvurmanız gerekir. 

 

Cildinizi Kirden ve Makyaj Kalıntılarından Derinlemesine Arındıran Petite Maison Arındırıcı Kağıt Maske 25 ml Ürününü Görsele Tıklayarak Hızlıca Satın Alın!

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.