x
sadsad x
asdasd
Medya

medya_slider.jpg (325 KB)
Gardırop Magazin x Petite Maison

 

Deneyimli editör kadrosunun paylaştığı trend haberleri, stil önerileri ve hayatınıza değer katacak taze fikirlerin yanı sıra, özgün stiliyle dikkat çeken, sevdiğimiz yerli ve yabancı tasarımcılar ve öncü markalarla da meraklılarını bir araya getiren Gardırop Magazin moda ve yaşamı, her yönüyle okuyucuları ile buluşturuyor. Modayı tutkuyla izleyenler için modern ve özgün bir platform olan Gardırop Magazin’in Mart Sayısında her zamanki gibi moda, güzellik, stil, dekorasyon, seyahat ve iyi yaşam ile birlikte hayatınıza renk katacak ilgi çekici fikirler yer alıyor. Ancak bu ayın en özel içeriği, Petite Maison’un renkli dünyasını oluşturan, 1950’li yıllara uzanan bir yolculuk…

                   img_medya.jpg (229 KB)

 

Buse Arslan ile 1950’lere yolculuk

 

Televizyon ekranlarında son günlerin severek izlenen dönem dizisinde adından sıkça söz ettiren Buse Arslan ile gerçekleştirilen çekimlerde, 1950’lerden günümüze kadar uzanan ihtişam ve zarafeti bir araya getiren vintage güzellik anlayışını yansıtıyor. 1950’ler döneminin estetik ve güzellik anlayışını kusursuz bulan ve dönemin doğal fakat göz alıcı stilinden oldukça etkileyici bulduğunu söyleyen Buse Arslan, Petite Maison ürünlerini de severek deneyimledi.


Çekim öncesi oluşturulan konsepte ilhamını Petite Maison’un renkli ve ilgi çekici görsel dünyasıyla birlikte 1950’lerin kusursuz güzellik anlayışına sahip kadınları verdi. Petite Maison’un en yeni ürünlerinin kullanıldığı çekimlerde, güzel oyuncu Buse Arslan’a ünlü Make-up artist Mesut Özuzun’un saç ve makyajı, ünlü stilist Görkem Öden’in seçtiği kostümler eşlik etti. Yaratılan bu vintage dünya ise Kayra Servan Çanakçının objektifi ile ölümsüzleşti. Makyaj öncesinde Petite Maison’un yüz temizleme ürünleri, sonrasında ise nemlendirici ürünleri kullanıldı. Makyaj ve saç tasarımında tıpkı Petite Maison ürünlerinin ambalaj tasarımlarında olan 1950’lerin kadınlarından etkilenilirken, kıyafet seçimlerinde de Petite Maison’un ilgi çekici marka renklerine, vintage desenlerine ve konseptine uygun parçalar seçilerek görsel dünya ortaya kondu.

 

Başarılı oyuncu Buse Arslan ile gerçekleştirilen röportajın ana konularından biride cilt ve cilt bakımı ile ilgili tüyolar oldu. “Yoğun iş temposundan yorgun düştüğünde cildini toparlamak için ne yapıyorsun?” sorusuna “Bol su, iyi beslenme ve derinlemesine temizlik. Kaliteli uyku alamadığım zaman hepsini de yapsan ne yazık ki toparlayamıyorsun. Benim özellikle çok çalıştığımda göz altlarımdan okunuyor hemen. Ayda bir cilt bakımı yaptırmaya çalışıyorum. Orman, toz, toprak, kirli hava derken cildimizde çok şey birikiyor. Ne kadar temizlesek de bütün gün yüzümüzde maalesef makyaj ile tüm bu etkenler birleşince ayda bir derinlemesine temizlik şart oluyor.” cevabını verdi.

Petite Maison ürünlerini daha yakından incelemek ve röportajın tamamına ulaşmak için Gardırop Magazin Mart sayısını almayı unutmayın!

Röportaj: Gülay Özdemir 
Fotoğraflar: Kayra Sercan Çanakçı 
Videografi: Onur Şahinoğlu — Halid Ziya Fırat 
Moda ve Güzellik Direktörü: Çağla Küçükdereli 
Styling: Görkem Öden  
Saç ve Makyaj: Mesut Özuzun 
Marka İletişimi: Mine Gündüz 
Prodüksiyon: Nutek Studio 
Mekan: Mest Hotel
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.