x
sadsad x
asdasd

Nemlendirici Kremler Sivilce Yapar Mı?

26 Ağustos 2021

Nemlendirici Kremler Sivilce Yapar Mı?


Cilt üzerinde yarattığı onlarca faydasıyla tanınan nemlendirici kremler, kafa karıştıran soruları da berberinde getirir. Nemlendirici kremin düzenli uygulanmasının sivilce oluşumuna yol açtığı ile ilgili düşünceler bulunur. Sivilce yatkınlığını artırdığını düşünen bireyler, nemlendirici krem kullanımından kaçınır. Peki bu bireyler nemlendirici kremlerin hangi özelliklerinden mahrum kalır? Nemlendirici kremler sivilce yapar mı  ?

nemlendirici kremler sivilce yapar mı


Sivilceli Cilde Nemlendirici Sürülür Mü?


Nemlendirici kremlerin yanlış kullanımı ve yanlış bakım ürünlerinin seçimi, sivilce yapar. Nemlendiricilerden önce ve sonra kullanılan cilt bakım ürünlerine özen göstermek gerekir. Ayrıca cilt tipinizle uyumlu nemlendirici kremlerin tercih edilmesi de oldukça önemlidir. 

Cilt üzerinde sivilce oluşmaması için nemlendirici krem sürmeden önce cildin temizlenmesi gerekir. Cilt temizlenmeden krem sürüldüğünde zaten tıkalı olan gözeneklerin daha da tıkanmasına yol açarsınız. Bu durum da sivilce oluşumuna yol açabilir. Cildi, temizleyici köpük, temizleyici jel, tonik gibi bakım ürünleri yardımıyla arındırabilirsiniz. Hassas, kuru, akne eğilimli gibi spesifik cilt tipleriniz varsa buna uygun olarak hazırlanmış temizleyici bakım ürünlerini kullanmanız önerilir. Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra nazik hareketlerle nemlendirici uygulayabilirsiniz. 


Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?


Normal cilt tipine sahip bireyler, nemlendirici seçerken çok zorlanmazlar. Ancak spesifik cilt problemlerine sahip bireylerin seçim sırasında dikkatli olması gerekir. Karma veya yağlı bir cilt tipiniz varsa su bazlı nemlendiricilere göz atabilirsiniz. Sivilceli ciltler için hazırlanmış özel nemlendiricileri bulabilirsiniz. Kuru cilt tipleri için önerilen yağ bazlı nemlendiricileri günlük rutininize ekleyebilirsiniz. 

Cilt tipinizle uyumlu nemlendiriciler tercih ettiğinizde bu bakım ürünlerinin sunduğu tüm özelliklerden yararlanabilirsiniz. Aşırı yağlanma ve sivilce oluşumu gibi problemlerle karşılaşmadan, gönül rahatlığıyla bakım rutinine katabilirsiniz. Düzenli kullanımı sonucunda cildinizin daha parlak, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandığını görebilirsiniz. Yüzünüzdeki gözeneklerin küçülmesi ve cilt sıkılığının artması sayesinde, oluşabilecek sivilceleri de engelleyebilirsiniz. 

doğru nemlendirici seçimi

 
Sivilce Kremi Nemlendiriciden Sonra Mı Sürülür?


Kremlerin uygulama sırası, tercih ettiğiniz bakım ürünlerine göre değişiklik gösterir. Sabahları veya akşamları uygulanması önerilen sivilce kremleri bulunur. Sivilce kremlerini uygulamanız gereken vakit bile uygulama sırasının farklılaşmasına yol açabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.