x
sadsad x
asdasd

Peelingten Sonra Krem Sürülür mü?

31 Mayıs 2021
Peelingten Sonra Krem Sürülür mü?

Peelingten Sonra Krem Sürülür mü?


Peeling, arındırıcı etkileri bulunan harika bir bakım ürünüdür ve cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmez bir parçasını oluşturur. Peeling sonrasında cilt üzerine uygulanması gereken bakım, kafa karıştıran bir konu halini almıştır. Peki peeling sonrası krem sürülür mü ? Peeling sonrası herhangi bir bakım ürünü kullanımının, peeling etkisini azalttığına dair, doğru bilinen bir yanlış bulunur. Peeling sonrası bakımı, en az peeling uygulama süreci kadar önemlidir. Peeling sonrası nemlendirici krem kullanımı, arındırıcı etkileri azaltmaz. Aksine bu etkilerin artırılmasına ve cilt ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olur.

peelingten sonra krem kullanımı

Peeling Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?


Peeling sonrasında, cilt üzerinde hafif bir kuruluk ve/ veya kızarıklık oluşabilir. Bölgesel kuruluklar ve kızarıklar, peeling sonrasında görülebilen oldukça normal bir sonuçtur. Özellikle kuru bir cilt tipine sahip bireylerin peeling sonrası böyle etkiler ile karşılaştığı bilinir. Bu kuruluğun giderilmesi ve kızarıklıkların yatıştırılması için nemlendirici krem kullanılması önerilir. Peeling sonrası seçilen nemlendirici kremlerin belli başlı özellikleri olması gerekir. Bu özellikler:
Nemlendirici kremin çok yağlı olmaması,
Nemlendirici kreme koku katmak amacıyla eklenmiş aşırı parfüm içeriklerinin bulunmaması,
Nemlendirici kremin daha önce de kullanılmış ve cilt tipi ile uyumlu özellik gösterdiği bilinen bir ürün olması gerekir.


Peeling Her Gün Yapılır mı?


Tercih ettiğiniz peeling üzerinde “Her gün kullanıma uygundur.” ifadesi yer almıyor ise, günlük uygulamadan kesinlikle kaçınmanız önerilir. Günlük kullanıma uygunluk belirtilmediyse, iki peeling uygulaması arasında birkaç gün geçmesine özen göstermeniz gerekir. Haftada 1- 2 defa peeling uygulaması, bu bakım ürünlerinden maksimum performansı elde etmeniz için yeterli olacaktır.
Günlük peeling jellerde böyle bir sorun yoktur. Her gün kullanıma uygun olacak şekilde hazırlanmış formülleri bulunur.

en iyi peeling jel


Peeling Kaç Dakika Yapılır?


Peeling uygulaması, cilt üzerine dairesel hareketler yardımıyla yapılır. Nazik ve masaj benzeri hareketler, cildin tüm noktalarına etki etmesine yardımcı olur. Cilt üzerine masaj yaparak uygulama tamamlandıktan sonra birkaç dakika bekletilir ve ardından durulanır. Peeling ürünlerinin cilt üzerinde bekletilme sürelerinin beş dakikayı geçmemesine özen göstermeniz önerilir. Uygulama sonrası tüm peeling, cilt üzerinden temizlenene kadar cildi ılık su ile yıkayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.