x
sadsad x
asdasd

Saçımıza Uygun Şampuan Nasıl Seçilir?

09 Haziran 2022

Saçımıza Uygun Şampuan Nasıl Seçilir?

Daha ipeksi, canlı ve parlak saçlara kim sahip olmak istemez ki? Ancak hem erkek hem de kadınlar saç bakımı yaparken çoğu zaman özel bir şampuan kullanması gerektiğini bilemeyebilir. Şampuan seçimi, saç bakımının temel adımıdır. Herhangi bir ürün kullanmak, saçınızı ve saç derinizi temizleyebilir ancak bu saç sorununuza yönelik bir seçim değilse, saçlarınızın görünümü sizi memnun etmeyebilir.

Doğru saç bakım rutinini uygulamak için saçımıza uygun şampuan nasıl seçilir sorusunun yanıtlarını netleştirmeniz önerilir.

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi Neden Önemli?

Saçlarınız yağlı, kuru ya da kepekli olabilir. Bu saç tipleri doğuştan size verilen bir özellik olabileceği gibi sonradan çeşitli nedenlerle de saç tipiniz değişebilir. Bir diğer yandan kullanılan ürünler ya da saç şekillendiriciler dolayısı ile saçlarda yıpranma ve kuruma gibi sorunlar görülebilir.

Saçınızın tipini ve sorununu kendi kendinize belirleyebileceğiniz gibi, pek çok yerde sunulan saç analizi işlemiyle de saçınızın ihtiyacı olan formüllerin nasıl olması gerektiğine dair fikir edinebilirsiniz.

Yağlı Saçlar Nasıl Şampuan Seçmeli?

Petite Maison Hacim Veren 2'li Saç Bakım SetiYağlı saçlara yönelik şampuan seçimi hakkında tüyolardan önce, her saç tipinin seçim yaparken dikkat etmesi gereken en önemli hususa değinmek isteriz. Hangi saç tipine sahip olursanız olun, öncelikle şampuanınızın temiz içeriğe sahip olduğundan emin olmalısınız.

Paraben ve sülfat içermeyen şampuan çeşitleri saçınızı yıpratmadan, bakım rutininizde yerini alabilir.

Yağlı saçlarda, saç derisi altında sebum dengesizliği yaşanmaktadır. Bu dengesizlik, kullanılan yanlış bakım ürünü, yanlış şampuan seçimi, hormonel değişimler, mevsim değişimleri ya da beslenme kaynaklı olabilir.

Seçtiğiniz ürünün özellikle yağlı saçlar için uygun olduğundan emin olmalısınız.

 

Petite Maison Hacim Veren 2'li Saç Bakım Seti ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

Kuru ve Cansız Saçlar İçin Hangi Şampuanlar Önerilir?

Petite Maison Kuru ve Cansız Saçlar İçin Şampuan 300 mlSülfatsız şampuanlar içerisinden seçiminizi yaparken içeriğinin aynı zamanda kuru saçların ihtiyacı olan nemi kazandırmaya uygun olduğundan emin olmanız önerilir. Petite Maison Kuru ve Cansız Saçlar İçin Şampuan, sülfat ve paraben içermez.  Çeşitli nedenlerden dolayı saçlarda cansızlaşma ve kuruma görüldüğü durumlarda rahatlıkla kullanılabilir, etkili ürün seçeneklerinden biridir.

Saç dökülmesi, kopma, hacimsizlik gibi sorunların her birine yönelik ürün seçimi farklı olmalıdır.

 

 

Petite Maison Kuru ve Cansız Saçlar İçin Şampuan 300 ml ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.