x
sadsad x
asdasd

Sık Şampuan Değiştirmek Saç Döker Mi?

03 Ocak 2022

Sık Şampuan Değiştirmek Saç Döker Mi?

Şampuan, saçların kirden ve fazla yağdan arındırılması için kullanılan temel bakım ürünleridir. Saçların sağlığı için bu kadar önemli ve temel bir görev üstlenen bakım ürünlerinin dikkatle uygulanması gerekir. İdeal şampuan seçimi ve uygulama süreci, saçların parlak bir görüntü kazanmasına yardımcı olur. 

Şampuanlarla ilgili merak edilen temel konulardan birisi, ne kadar sıklıkla değiştirilmesi gerektiğidir. Fazla sık şampuan değiştirmenin saç üzerinde yıpratıcı etkiler oluşturup oluşturmadığı sorgulanan bir detaydır. Şampuanların sık değiştirilmesi, saçın dökülmesine neden olabilir. Saç belli bir şampuanın formülüne alıştıktan sonra hemen değişim yapmaktan kaçınmak gerekir. Şampuan değişikliği, saçınızda ulaşmak istediğiniz görüntüler veya spesifik ihtiyaçlarda farklılık oluştuğunda yapılması önerilen bir işlemdir. 

 

 

Aynı Şampuan Ne Kadar Süre Kullanılmalı


Aynı Şampuan Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Saçınızın şampuanın formülüne çok fazla alışması da istenmeyen bir durumdur. Şampuanın faydalı özelliklerine alışan saçınız gerekli tepkileri vermeyi bırakır. Bu nedenle birkaç ayda bir şampuan değişikliği yapılması önerilir. Sıcak havalarda sağlıklı uzama sağlayan, kepeklere karşı koruyan, arındırıcı özellikleri bulunan ve daha birçok fayda sağlayan ürünler kullanılabilir. Soğuk havalarla birlikte daha çok kuruyan saç diplerine özel, besleyici ve nemlendirici şampuanlar tercih edilebilir. 

Petite Maison Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan 300 ml


Şampuan Her Gün Kullanılır Mı?

Saç tipiniz, yaşam şartlarınız ve bulunduğunuz bölgenin hava kirliliği gibi birçok detay, şampuan kullanma sıklığının değişmesine yol açabilir. Haftada iki, üç veya dört kez yıkama önerilir. Saçı her gün yıkamaktan kaçınmak oldukça önemlidir. Her gün yıkanan saçların, doğal nem ve pH dengesi bozulabilir. Bu durum saçların dökülmesine, incelmesine ve şeklini kaybetmesine yol açabilir. 

 

Saç Dökülmelerinin Önüne Geçmek İçin Petite Maison Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan 300 ml Ürününü Hızlıca Satın Alabilirsiniz. Hemen Görsele Tıklayın..

 

Petite Maison Hacim Veren Şampuan 300 ml
Şampuan Saçta Bekletilir Mi?

Saçların temizlenmesinde kullanılan şampuanları değiştirme sıklığı, uygulama sıklığı gibi detaylar kadar çok merak edilen bir başka konu, uygulama sürecidir. Şampuanların saçta etkisini göstermesi için bekletilmesine gerek yoktur. Nazik hareketlerle masaj yaparak uygulanan şampuanlar, hemen ardından durulanarak temizlenebilir. Şampuanların saçta bekletilmesi, saçın daha iyi temizlenmesini sağlamaz. Aksine şampuan formülleri, saç diplerinin doğal dengesinin bozulmasına yol açabilir. Bu nedenle uzun bekleme sürelerinden kaçınmak ve şampuanı hemen durulamak önerilir. 

Gür ve Sağlıklı Saçlar İçin Petite Maison Hacim Veren Şampuan 300 ml Ürününü Hemen Satın Alın. Üstelk Yalnızca Görsele Tıklamanız Yeterli!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.