x
sadsad x
asdasd

Sivilce Kremi Kullanırken Nemlendirici Kullanılır mı?

02 Haziran 2021
Sivilce Kremi Kullanırken Nemlendirici Kullanılır mı?

Sivilce Kremi Kullanırken Nemlendirici Kullanılır mı?


Sivilce her cilt tipinde karşılaşılabilen ve dönemsel olarak görülen sorunlardan birisidir. Cilt üzerinde istenmeyen estetik görünümlerin oluşmasına neden olan bu sorun, her yaşta görülebilir. Sivilce kremleri, bu cilt probleminin iyileşme sürecine destek sağlayan ürünlerdir. Bu kremler yardımıyla sivilce sorununa destek sağlanırken nemlendirici kullanıp kullanılmadığı merak edilen bir konudur.
Sivilce kremi kullanılmayan zamanlarda bile nemlendirici kullanımı, kafa karıştıran bir konu olmuştur. Nemlendirici kullanıldığında mevcut sivilcelerin artacağına dair korkular bulunur. Ancak bu durum, kesinlikle doğru değildir. Hatta sivilce sorunu ile karşılaşıldığında, cilt tipi için uygun özellikler gösteren nemlendirici kullanımı oldukça önemli bir hal kazanır. Bu cilt bakımında kilit nokta, cilt tipi için doğru nemlendiriciyi seçmek ve önerilen uygulama yöntemini kullanmaktır.

sivilce kremi ile nemlendirici kullanımı

Sivilce Tedavisinde Nemlendirici Kullanılır mı?

Sivilce kremlerinin tedavi süreci, akneli cilt bölgesinin kurumasına neden olur. Bu tedavi nedeniyle tüm ciltte kuruluk sorunları görülmeye başlanabilir. Kuruluğun giderilmesi ve tahrişin azaltılması için düzenli nemlendirici kullanımı gerekir. Seçilen nemlendirici üzerinde, sivilceli ciltlerde kullanıma uygun, ibaresinin yer alması en ideal sonuçların elde edilmesini sağlayabilir.

Sivilce Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sivilce kremi kullanım süreci boyunca, cildinize gün içerisinde dokunmamaya özen gösterin.
Cildinize dokunmanız gereken durumlarda, elinizi iyice yıkayın.
Kullandığınız tüm bakım ürünlerinin sivilceli ve sivilce krem tedavisi gören cilt tiplerinde kullanıma uygun olduğundan emin olun.
Cildin temizliğini aksatmayın.
Temizlik sonrası nemlendirici basamağını atlamayın.
Güneş kremine her zamankinden daha fazla özen gösterin. Sivilce kremi kullanırken hassaslaşan cilt, güneşin zararlı ışınlarına daha açık hale gelir.
Nemlendirici benzeri bakım ürünlerini cilt üzerine sürerken nazik bir şekilde uygulayın.

sivilce kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Sivilce Kremi Nemlendiriciden Önce mi Sürülür?

Tercih ettiğiniz sivilce kreminin içeriğine ve uygulama zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilen bir konu, hangi bakım ürünün önce sürüleceğidir. Gece yüzde bırakılan sivilce kremlerinin büyük bir çoğunluğunun cilde ilk uygulanan ürün olması gerekir. Genellikle bölgesel olarak uygulanan bu kremler, tüm yüzü kaplamaz. Uygulama süreci ayrıntılarının seçilen sivilce kremi ile uyum sağlayacak şekilde değiştirilmesi önerilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.