x
sadsad x
asdasd

Siyah Nokta Sivilceye Dönüşür Mü?

16 Eylül 2021

Siyah Nokta Sivilceye Dönüşür Mü

 

Siyah Nokta Sivilceye Dönüşür Mü?


Siyah noktalar, cilt sağlığını ve güzelliğini tehdit eden problemlerden birisidir. Yağlı ve karma cilt tiplerinde sıklıkla görülen siyah noktalar, özellikle genç yaşlarda ortaya çıkar. Cildin gözeneklerindeki tıkanmaya bağlı olarak görülür. Düzenli bir cilt bakımı ile kontrol altına alınabilen bir problemdir. Siyah noktalarla ilgili en çok merak edilen konular arasında, daha farklı cilt problemlerine yol açıp açmadığı yer alır. Siyah nokta büyür mü? Siyah nokta sivilceye dönüşür mü? 

Siyah Nokta Problemine Karşı Tercih Edebileceğiniz En İyi Petite Maison Kömür İçeren Çamur Maskesi.. Üstelik Yalnızca 39.90 TL

Siyah Noktadan Sivilce Olur Mu?


Sivilceler, korkulan cilt problemlerinden birisidir. Siyah noktalar gibi ciltteki gözeneklerin tıkanmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Temelleri aynı olan bu cilt problemleri, birbirine yol açabilir. Yani siyah noktalar, sivilceye dönüşebilir. Ancak bu durum, sivilce oluşması için ilk olarak siyah nokta görülmesi gerektiğini belirtmez. İlk aşama olarak siyah nokta görülmeden sivilce oluşumu da mümkündür. 


Yüzdeki Sivilce ve Siyah Noktalar için Ne Yapılmalı?


Düzenli cilt temizliği, sivilce ve siyah noktalara karşı alınabilen en etkili önlemdir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere cildin temizlenmesi gerekir. Bu düzenli bakım rutinlerinde jel ve köpük benzeri temizleyici ürünler kullanılabilir. Cildi fazla yağdan arındıran ve biriken kirlerin giderilmesini sağlayan temizleyici bakım ürünleri oldukça etkilidir. Ciltte birikme olmadığında gözeneklerin tıkanması sorunu ortadan kalkar. Tıkanan foliküllerden dolayı siyah noktalar ve sivilceler ortaya çıkmaz.  

Günlük temizlik rutini kadar önemli olan bir başka alışkanlık, sonrasında ne yapıldığıdır. Cilt temizlendikten sonra nemlendirici kremlerin uygulanması gerekir. Bu kremler, gözeneklerin küçülmesi ve cildin sıkılaşması konusunda etkilidir. Bu etkileri, siyah noktaların azalmasına yardımcı olur. 

 

Petite Maison Pembe Kil Maskesi 15 ml


 

Yüzdeki Siyah Nokta ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Hassas Ciltler için En İyi Pembe Kil Maske Ürününü Satın Almak için Sağdaki Görsele Tıklayın


Siyah nokta problemini kontrol altına almanıza rağmen geride bıraktığı izlerle uğraşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda siyah nokta ve sivilce izlerinden kurtulmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunur. Bunlardan birisi, yüz bakım maskeleridir. Özellikle renk eşitsizliği ve lekelerin yok edilmesini hedef alan maskeler, izlerin giderilmesinde etkilidir. Kuşburnu yağı, kekik yağı ve biberiye yağı da lekelerin yok edilmesinde kullanılabilir. 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.