x
sadsad x
asdasd

Su Bazlı Kremler Hangi Ciltler İçin?

20 Ağustos 2021

Su Bazlı Kremler Hangi Ciltler İçin?


Nemlendirici kremlerin bir çeşidi olan su bazlı bakım ürünleri, hafif yapısı ile sevilerek tercih edilir. Yüze sürüldükten sonra hızlı şekilde emilmesi ve geride ağır bir his bırakmaması sayesinde, özellikle sıcak havalarda popüler olarak kullanılır. Bakım ürünlerinin dokusu ve formülleri, belirli cilt tipleri için daha uygun özellik göstermelerini sağlar. Aynı durum su bazlı nemlendirici kremler için de geçerlidir. Su bazlı kremler hangi ciltler için ?

su bazlı nemlendirici kullanımı


Kimler Su Bazlı Nemlendirici Kullanmalı?


Su bazlı nemlendiriciler, temel olarak yağlı cilt tiplerine önerilir. Cilt üzerindeki fazla yağlanmadan dolayı geride ağır bir his bırakan nemlendiricilerden uzak durmaları gerekir. Su bazlı nemlendirici kremlerin hafif yapısı, yağlı cilt tipleri için önerilmesinin nedenleri arasındadır. 

T bölgesi gibi spesifik alanlarda yağlanma sorunu yaşayan karma cilt tipleri de su bazlı nemlendirici kremler kullanabilir. Karma ciltlerde belirli bölgelerde fazla yağlanma ve diğerlerinde aşırı kuruluk problemi oluşabilir. Bu bireylerin hem su bazlı hem de yağ bazlı nemlendirici kremlere sahip olması önerilir. Böylece yüzünüzün farklı bölgelerindeki cilt ihtiyaçlarına uygun bakımı yapabilirsiniz. Yağlı bölgelere su bazlı nemlendiricileri, kuru yerlerde yağ bazlı kremleri kullanabilirsiniz. 


Su Bazlı Nemlendirici Akneli Ciltlere İyi Gelir Mi?


Su bazlı nemlendirici kremlerin önerildiği cilt tiplerinden bir diğeri, akneli olanlardır. Sivilce problemiyle karşılaşan bireylerin, özel bakım ürünleri kullanması gerekir. Bu problemin çözümünü destekleyen bakım ürünleri arasında su bazlı nemlendiriciler yer alır. Bu kremlerin kullanımı, akne problemini tetiklemeden cildin nemlendirilmesini sağlar. Nem dengesi sağlanan ciltlerde sivilce problemi giderek azalır. Yüzünüzde fazla yağ ve sivilce problemi yaşadığınız için nemlendirici kullanımından kaçınmak, sorunun daha kötü bir noktaya gelmesine neden olur. Su bazlı nemlendiricilerden yararlanarak akneli cildin bakımını yapabilirsiniz. 

su bazlı nemlendirici


Normal Ciltler Su Bazlı Nemlendirici Kullanabilir Mi?


Normal cilt tipleri hem su bazlı hem de yağ bazlı nemlendiriciler kullanabilir. Sabahları su bazlı nemlendiricilerin hafif dokusundan yararlanabilir, akşamları yağ bazlı kremler uygulayarak cildinize bakım yapabilirsiniz. Hangi türden nemlendiriciyi kullanacağınıza, hava sıcaklığına ve cildinizin o günkü durumuna göre karar verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.