x
sadsad x
asdasd

Yeşil Kil Maskesi Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

13 Haziran 2022

Yeşil Kil Maskesi Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

İçeriğinde cilt için yararlı bileşenler barındıran kil, yüz yıllardan bu yana güzellik ve bakım rutinlerinde en çok kullanılan doğal ürünlerden biridir. Cilt için sayısız faydası bulunan kil, henüz sizin cilt bakım rutininize girmediyse, farklı seçeneklerini ve kullanım alanlarını yazımızdan yararlanarak öğrenebilirsiniz.

Kil çeşitlerinin doğru seçimi kadar, yeşil kil maskesi yüzde ne kadar kalmalı? Hangi sıklıkta uygulanmalı gibi soruların yanıtlarına da yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kil Maskesi Nedir

Kil Maskesi Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Kil maskesi, içeriğinde bolca mineral barındırır. Bu nedenle kullanımı sonrasında cildi ölü deri ve kirden arındırmanın yanı sıra, cildi besleyici etkiyi destekleyecektir. Pembe, yeşil, beyaz gibi pek çok farklı rengi bulunur. Bu renkler çıkarıldığı toprağa göre değişmektedir.

Antik çağlardan bu yana kullanılan kil maskelerinin yağ dengelemeden gözenek sıkılaştırmaya, sivilce sorunlarından leke probleminin önüne geçmeyi desteklemeye kadar pek çok alanda kullanımı yaygındır.

Yeşil Kil Maskesi Kimler Tarafından Kullanılır?

Petite Maison Yeşil Kil Maskesi 15 mlYeşil kil maskesi, yağlı ciltler tarafından tercih edilmelidir. Ciltteki yağı dengelemenin yanı sıra içeriğindeki mineraller ile cildin beslenmesine yardımcı olur. Ölü deriden arınan ciltte, sivilce ve lekelenme gibi sorunların gerilemesi de mümkün olur.

Petite Maison Yeşil Kil Maskesi, içeriğindeki çay ağacı yağı ile cildin bakterilerden arınmasına yardımcı olur. Shea yağı ise A,E ve F vitaminleri yönünden zengin olup, cildin yatışmasını destekler. Ciltteki fazla yağın giderilmesi esnasında kurumasının da önüne geçmeye yardımcı olan yeşil kil maskesi kullanım sırasında cildinizin ihtiyacı olan nemi de sağlamaya çalışır.

Haftada 1 ya da 2 kez uygulanabilen yeşil kil maskesini 10 – 15 dakika beklettikten sonra nazikçe durulayabilirsiniz.

 

Petite Maison Yeşil Kil Maskesi 15 ml Ürünümüzü Satın Almak İçin Tıklayın. 

 

 

 

Kil Maskesini Sadece Yağlı Ciltler mi Kullanabilir?

Petite Maison Pembe Kil Maskesi 15 mlKil maskelerinin sadece yağlı ve karma ciltler tarafından kullanılabildiğine dair bir inanış olsa da bu doğru değildir. Ancak her kil her cilde uygun değildir. Bir önceki başlıkta değindiğiniz gibi yeşil kil kuru ve hassas ciltler için uygun olmasa da Petite Maison Pembe Kil Maskesi hassas ciltler tarafından da rahatlıkla tolore edilebilmektedir.

 

 

Petite Maison Pembe Kil Maskesi 15 ml Ürünümüzü Satın Almak İçin Tıklayın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.