x
sadsad x
asdasd

Yüz Kendini Kaç Günde Yeniler?

01 Temmuz 2021
Yüz Kendini Kaç Günde Yeniler?

Yüz Kendini Kaç Günde Yeniler?


Cildin kendi kendini yenileme yeteneği, birçok cilt sorununun hızlı bir şekilde çözülmesine yardımcı olan gücüdür. Cilt, ortalama 30 gün içerisinde kendisini yenileyebilir. Cilt bakımını düzenli yapan bireylerde bu süre daha kısa olabilir. Yaşlanma ve cilt bakımının aksatılması gibi durumlar, cildin yenilenme süresinin uzamasına neden olabilir.
Cilt yenilenmesi sadece mevcut sorunların giderilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cilt yumuşaklığının korunmasına da destek sağlar. Cilde parlak ve canlı görünümünü kazandıran faktörlerden birisi, düzenli yenilenmesidir.

cilt yenilenmesi için ne yapmalıyım


Cildin Yenilenmesi İçin Ne Yapmalıyım?


Cildin doğal yenilenme sürecine destek sağlamak için özen gösterebileceğiniz belli başlı unsurlar bulunur. Bu noktalara dikkat ederek ve günlük hayatınıza entegre ederek cilt yenilenmesini hızlandırabilir ve iyileştirebilirsiniz.
Dengeli bir beslenme düzenine sahip olun. Cilt için faydalı olduğu bilinen besinleri günlük olarak tüketin.
Bol bol su için. Günde 2- 3 litre arasında su tüketiminin cilt yenilenmesi üzerinde pozitif etkileri bulunur.
Günlük cilt temizliğinizi aksatmayın.
Her gün güneş kremi sürün.
Cildinizin kuruluk oranı ile uyumlu nemlendirici kremler kullanın.
Doğal yağlar ve serumlar ile cildinize günlük masajlar yapın.
Haftanın birkaç günü maskeler ve peelingler kullanarak cilt bakımınızı çeşitlendirin.
Uyku saatlerinizi düzenli tutun ve günde en az 7 saat uyuyun.


Cilt Gece Kendini Yeniler mi?


Uyku saatlerinin ve düzenli uykunun, cilt yenilenmesi üzerinde büyük etkileri bulunur. Bunun nedeni, cilt yenilenmesinin saat 23.00 ve 03.00 arasında en yüksek seviyede olmasıdır. Bu saatler arasında sağlıklı bir uyku çekmek ve günde en az 7 saat uyumaya özen göstermek önerilir. Cildin ölü deri tabakasını atması ve yeni hücreler yaratması, uykunun en derin olduğu zamanlarda hızlanan bir işlemdir.

cilt gece kendini yeniler mi


Hangi Vitamin Cildi Yeniler?


Belirli vitaminlerin cilt yenilenmesi konusunda oldukça etkili olduğu, araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Bu vitaminleri içeren besinleri günlük diyetinize eklemek ve vitamin serumlarını cilt bakımınızda kullanmak, cilt yenilenmesine katkı sağlayacaktır. Cildin yeni hücreler oluşturmasına yardımcı olan vitaminler şu şekilde sıralanır:
C vitamini
E vitamini
D vitamini
A vitamini

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.