x
sadsad x
asdasd

Yüz Kremi İçeriği Nasıl Olmalı?

01 Haziran 2022

Yüz Kremi İçeriği Nasıl Olmalı?

Nemlendirici kremler, günlük cilt bakım rutinlerinin olmazsa olmazlarıdır. Pürüzsüz ve bakımlı bir cilt için, her gün düzenli olarak uygun bir temizleme ürünü ile cildinizi kirden arındırdıktan sonra, nemlendirici krem uygulamanız önerilmektedir. 

Her yaş grubuna yönelik nemlendirici krem seçeneklerini, adım adım kullanarak ileri yaşlarda görülen kırışıklık, sarkma gibi problemleri önlemeye büyük ölçüde destek olabilir, aynı zamanda sivilce, siyah nokta, ton eşitsizliği gibi güncel cilt problemlerinizle de daha rahat bir şekilde savaşabilirsiniz. 

Peki, cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz ve uzun süre memnun kalarak kullanacağınız bir yüz krem içeriği nasıl olmalı?

Yüz Kremi İçeriği Nasıl Olmalı

Cilde Uygun Yüz Kremi Seçimi Nasıl Olmalı?

Cildinize uygun nemlendirici seçimi yaparken zorlanmanız normaldir. Pek çok marka ve pek çok ürün seçeneği arasından hangi ürünü vazgeçilmez yüz kreminiz olarak belirleyeceğinize karar vermeniz için öncelikle yaşınıza ve cilt tipinize yönelik ürünlerin haricindekileri elemelisiniz. 

Bu şekilde ürün seçeneklerini daralttıktan sonra seçim yapmanız çok daha kolay olacak. Retinol içeren kremler leke sorunlarında, Hyaluronik Asit, Collagen içeren ürünler ise ince kırışıklıklar ve anti aging etki arayanlar için ideal seçenekler arasında yer alır. 

Yüz Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Petite Maison Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi 60 mlGün içinde cildiniz yağlanıyorsa ve parlama görülüyorsa, gözenekleriniz ise genişliyorsa, yağlı cilt tipine sahip olabilirsiniz. Cildinizdeki sebum oranını dengeleyecek bir nemlendirici seçmeniz önerilir. Örneğin çinko oksit yağlı ciltler için uygun olan içeriklerdendir. Hyaluronik Asit içeriğine sahip  ürünleri de tercih edebilirsiniz. 

Ciltte pullanma ve gerginlik gibi sorunlarınız varsa, kuru cilt tipine sahip olabilirsiniz. Yağ bazlı yüz kremleri, cilt üzerinden yaşadığınız bu sorunların giderilmesini destekleyebilir. 

Olgun ciltlerde ise Retinol, C vitamini gibi etken maddeler içeren yüz kremleri tercih edilebilir. 

 

Petite Maison Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi 60 ml ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

Her Cilt Tipine Uygun Yüz Kremi

Petite Maison Pembe Kil Maskesi 15 mlCilt tipinize yönelik ürünlerin yanı sıra tüm ciltlerde rahatlıkla tolore edilebilen nemlendirici seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bu ürünlerin yoğun nem verme etkisine sahip olduğundan emin olmanız önerilmektedir. 

Petite Maison Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi, tüm cilt tipleri için uygun olup, hem gündüz hem de gece uygulanabilmektedir. 

Yüz kremi çeşitleri, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak, değişik formüllere sahiptir. Doğru nemlendiriciyi bulurken, bazen deneme yanılma yöntemini uygulamanız gerekir. Onaylı cilt kozmetik üreticilerinin formüle ettiği seçenekleri denemeniz ise son derece önemlidir. Petite Maison Pembe Kil Maskesi 15 ml ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.