x
sadsad x
asdasd

Yüz Maskesinin Yüzü Yakması Normal mi?

09 Haziran 2022

Yüz Maskesinin Yüzü Yakması Normal mi?

Hava şartları, mevsimsel değişiklikler, cildin genel yapısı başta olmak üzere pek çok nedenle cilt bakım rutinimize maskeleri dahil etmeyi çok seviyoruz değil mi? Peki bu ürünlerin doğru kullanım sıklığını biliyor muyuz? Ya da doğru maske seçimini yapabiliyor muyuz? Bu yazımızda sizler için maskeleri enine boyuna ele alacağız.

Yüz maskesinin yüzü yakması normal mi? Her maske her cilde uygulanır mı? İşte tüm merak ettikleriniz…

Doğru Mask e Seçimi Nasıl Olmalı

Doğru Maske Seçimi Nasıl Olmalı?

Cilt gözeneklerinin yağ ve kirden arındırılması, cildin nemlenmesi, yaşlanma faktörlerinin önüne geçilmesi gibi pek çok amaçla çeşitli maskeler üretilmekte ve kullanıcılar tarafından severek uygulanmaktadır.

Bir diğer yandan özellikle internet üzerinde pek çok doğal maske tarifi verilmektedir. Ev ortamında hazırlanan maskeler, herhangi bir testten geçirilmediği için alerjik reaksiyonlar görülmesi ihtimali daha yüksektir.

Hazır maskeler ise çeşitli testler sonucunda piyasaya sürüldüğü için yanma ve tahriş gibi durumların görülme oranı öne çıkan markalarda sıklıkla görülen bir durum olmayacaktır. Ancak maskelerin kullanım önerisinin dışına çıkmak, örneğin daha uzun süre bekletmek yanma ve tahrişe neden olabilir.

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Petite Maison Arındırıcı Soyulabilir Maske 120 mlCilt yüzeyine uygulandıktan sonra bir müddet kuruması beklenen ve daha sonra ılık su ile yıkanan maskelere hepimiz aşinayız değil mi? Özellikle kil maskeleri yüzlerce yıldan bu yana pek çok kullanıcının vazgeçilmezleri arasında.

Son dönemde ise soyulabilir maske çeşitleri ve kağıt maske seçenekleri cilt bakım rutinlerimize hızla giriş yapan ürünler değil mi? Henüz bakım rutininize maske çeşitlerini katmadıysanız veya yeni bir maske denemek istiyorsanız, kullanım kolaylığı sunan kağıt maskelere bir şans verebilirsiniz.

 

 

Petite Maison Arındırıcı Soyulabilir Maske 120 ml ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

 

Cilt Tipine Göre Maske Seçimi

Petite Maison Detoks Etkili Kağıt Maske 25 mlMaske kullanımını cilt bakım rutininize dahil etmek kadar, cilt tipinize uygun ürün seçimi de son derece önemlidir. Aksi takdirde, ciltte yanma, tahriş, aşırı kuruluk ya da yağlanma gibi sorunlar yaşanabilir.

Tüm cilt tipleri için uygun Petite Maison Arındırıcı Soyulabilir Maske, derinlemesine temizlik arayanlar için haftalık bakım rutinlerinin favori ürünleri arasında yer alır.

Cildin kendi kendisini yenileme özelliğini destekleyici formülü ile tüm ciltlerde rahatlıkla tolore edilebilir Petite Maison Detoks Etkili Kağıt Maske de önerilen ürünlerden biridir.

Maskelerin cildi kurutmasından çekinen hassas ciltlerde ise Petite Maison Pembe Kil Maskesi önerilmektedir.

 

Petite Maison Detoks Etkili Kağıt Maske 25 ml ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.