x
sadsad x
asdasd

Yüz Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

24 Mart 2021

Yüz Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici kullanımının önemi artık erkek kadın demeden herkes tarafından bilinmektedir. Bu doğrultuda da cilt bakım rutinleri arasında en sık yer verilen ürünler yüz için uygulanan nemlendirici kremlerdir. Birbirinden özel formülleri, çeşitli cilt tiplerine göre üretilen çeşitleri ve hoş kokularıyla beğenileri kazanan bu ürünler nem dengesi sağlanmış bir cilt vadetmektedir. Fakat bu vaat çoğu zaman yanlış kullanımla sonucu beklentileri yerine getiremez. Siz yüz nemlendirici ürünlerinin doğru kullanımını biliyor musunuz? Yüz nemlendirici nasıl kullanılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız hemen başlayalım.
Yüz için kullanılan nemlendirici kremlerde ilk öne çıkan yeterli ölçüde kullanımıdır. Yaklaşık bir bilye büyüklüğündeki nemlendirici yüzünüzün tamamını nemlendirmek için oldukça yeterlidir. Bu ölçünün üstündeki kullanım ise beklenenden daha fazla fayda getirmemektedir. Ayrıca yüz için üretilen nemlendirici kremleri aynı bir maske gibi sadece yüze sürmekte eksik bir kullanım şeklidir. Elinizle dağıtacağınız kremi boyun ve gerdan bölgelerine de sürmeli, böylece ekstra fayda sağlamalısınız. Sürüm esnasında ise yer çekimi yönünde cildinizi çekmemeli, tersine özellikle yukarı yönde dairesel hareketlerden faydalanmalısınız.

Yoğun Nemlendirici Etkili Petite Maison Yüz Bakım Kremi

Petite Maison Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi 60 ml

Nemlendirici Yüz Kremi Ne Zaman Kullanılır?

Nemlendirici yüz kremi için en uygun kullanım zamanı cilt bakım aşamalarınızın en sonudur. Özellikle yüz temizleme jeli ile gözenekleri arındırılan, peeling ile ölü deriden kurtulan ve maske çeşitleriyle de yeterli onarımı ve beslenmeye sağlayan cildiniz son aşamada cilt tipinize uygun tercih edeceğiniz nemlendirici ile bakımını tam anlamıyla tamamlayabilecektir.
Nemlendirici kremler aynı zamanda gece ve gündüz kremleri olmak üzere 2’ye ayrılabilmektedir. Gece kremlerini yatmadan önce yüzünüze sürerek tüm gece cildinizin ihtiyaç duyduğu nem desteğinin elde edilmesini sağlayabilirsiniz. Gündüz kremlerini ise sabah cildinizi temizledikten sonra ve makyaja henüz başlamadan önce kullanmalısınız. Fakat makyaja geçmeden önce cildinizin kremi emmesi için 15 dakika beklemek çok daha iyi bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır.

Sizin İçin En Uygun Nemlendirici Hangisi?

Eğer kullandığınız nemlendiricinin yeterli nem dengesini sağlamadığını, cildinizi daha fazla yağlandırdığını ya da çeşitli kızarıklıklar oluşturduğunu düşünüyorsanız bunun sebebi yanlış tercih edilmiş bir yüz nemlendirici ürünü olabilir. Nemlendirici ürünleri tercih ederken mutlaka cilt tipinizi göz önünde bulundurmalı ve buna uygun bir seçim yapmalısınız. Örneğin kuru bir cilde sahipseniz özellikle doğal yağ içeriklerine sahip ürünlerle ekstra nem desteği sağlamalı, yağlı bir cilde sahipseniz su bazlı ürünlerden yararlanmalısınız.

Doğru Yüz Nemlendiricisi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Güneş ışınları, çevresel faktörler ya da kirli hava sebebiyle giderek matlaşan cildin daha aydınlık görünmesini sağlar.
Ciltteki hücre yenilenme hızını arttırarak çok daha genç bir görünümü beraberinde getirebilir.
Kırışıklık oluşumunu minimum seviyeye getirerek daha esnek bir cilde sahip olmanızı sağlayabilir.
Güne başlarken ya da uykuya geçerken taze ve arındırılmış bir etki yaratarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.