x
sadsad x
asdasd

Yüz Temizleme Jeli mi Sütü Mü?

14 Ocak 2022

Yüz Temizleme Jeli Mi Sütü Mü?

Gün içerisinde çok farklı dış etkenlerden ötürü cildin kirlendiği görülür. Bu etkenler arasında, hava kirliliği ve tozlar yer alır. Hatta cildin fazla sebum üretimi bile bu kirlenmeye yol açabilir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa uygulanan bakım rutinleri, cildin düzenli temizliğini içerir. Böylece düzenli olarak arındırılan ciltlerde kalıcı hasarlar oluşmaz.

Yüz temizliği için kullanılan temel bakım ürünleri arasında temizleme jeli ve sütü yer alır. Her iki bakım ürünün de kendine has faydaları bulunur. Temizleme jeli, tüm cilt tiplerinde kullanıma uygun olabilir. Temizleme sütleri ise hassas ve kuruma eğilimi gösteren ciltlerde ideal sonuçlar gösterir. 

 

Cilt Günde Kaç Kere Temizlenmeli


Cilt Günde Kaç Kere Temizlenmeli?

Hem temizleme jeli hem de temizleme sütü kullanımında yüzün düzenli temizliği önemlidir. Temizlik rutininin aksatılması veya geciktirilmesi, ideal sonuçların elde edilmesini engeller. Sabah uyanır uyanmaz ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki kere uygulanan bakım rutinleri önerilir. Aşırı kuru, kızarıklık eğilimi gösteren bir cilt tipine sahipseniz temizleyici jel veya süt kullanımını günde bir kere yapabilirsiniz. Özellikle kış aylarında kuruyan ciltlerde günlük uygulama bire düşürülebilir.

Petite Maison Misel Su 200 ml

Yüz Temizleme Jeli Yüze Zarar Verir Mi?

Yüz temizleme jeli öncesinde ve sonrasında önerilen bakım rutinleri uygulanırsa cilde zarar vermez. Ayrıca ciltte oluşabilecek zarar riskini yok etmek için temizleyici bakım ürünü seçimine özen gösterilmesi gerekir. Sivilceli bir cilt tipine sahipseniz buna özel hazırlanmış jelleri veya sütleri kullanabilirsiniz. Aynı durum, olgun, hassas, alerji eğilimli, kuru ve daha birçok farklı cilt tipi için de geçerlidir. 

 

Cildi Temizlerken Aynı Zamanda Yatıştırmayı Destekleyen Petite Maison Misel Su 200 ml Ürününü Hızlıca Satın Almak İçin Hemen Tıklayın!

 

 

 

Petite Maison Temizleme Sütü 200 mlYüz Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleme sütü, su kullanımını gerektirmez ve oldukça pratik bir uygulama süreci vardır. Bir parça pamuğa sürüp yüzünüze uygulayabileceğiniz sütün oldukça yumuşak bir kıvamı bulunur. Pamuğun dairesel hareketlerle yüzde gezdirilmesi, sütün hızlı şekilde etki etmesini sağlar. Temizleme sütünün etkisi, pamuğun dairesel hareketleriyle bir araya geldiğinde cildin kan akımını hızlandırır. Yenileyici, canlandırıcı ve arındırıcı etkiler yaratır. Temizleme sütünü kendi başına uygulayabilir veya jelden sonra ek bir temizleyici olarak tercih edebilirsiniz. 

 

Cildi Derinlemesine Arındıran ve Besleyen Petite Maison Temizleme Sütü 200 ml Ürününü Uygun Fiyatlarla Satın Almak İçin Hemen Tıklayın.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.