x
sadsad x
asdasd

Yüz Temizleyici Nasıl Seçilir?

10 Ocak 2022

Yüz Temizleyici Nasıl Seçilir?

Yüz temizleyiciler, cildin ölü hücrelerden arındırılması, kirin ve tozun giderilmesine yardımcı olur. Günlük bakım rutinlerine eklenmesi gereken yüz temizleyiciler, sabha ve akşam olmak üzere iki kere kullanılır. Yüz bakımının bu kadar temel ve önemli bir parçasını oluşturan ürünlerin özenle seçilmesi gerekir. Köpük, yüz yıkama jeli , süt gibi farklı formlarda temizleyici alternatifleri bulunur. Bu seçenekler arasından tercihinizi yaparken cilt tipinizi ve ulaşmak istediğiniz sonuçları göz önünde bulundurmanız önerilir. 

 

Yüz Temizleyici Nasıl Seçilir?

 


Hangi Cilt Tipi Nasıl Temizlenmeli?

Jel temizleyiciler, özellikle yağlı ve karma cilt tiplerine önerilen bir seçenektir. Normal cilt tipleri tarafından da kullanılabilen jeller, cilt üzerinde kayarak ilerler. Sebum dengesinin sağlanması konusunda oldukça etkili özellik gösterir. Köpük temizleyiciler, normal cilt tipleri başta olmak üzere neredeyse tüm yüzlerde kullanılabilir. Köpük temizleyici seçenekleri arasında, sivilcelenmeye yatkın ciltlerde kullanıma uygun ürünler mevcuttur. Temizleyici sütler, nemlendirici özellikleri yüksek seçeneklerdir. Bu özellikleri, kuru ve hassas ciltlerde ideal performansı göstermesini sağlar. 

Petite Maison Peeling Jel 100 ml
Jel Yüz Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Popüler olarak tercih edilen jel yüz temizleyicilerin hızlı ve kolay bir uygulama süreçleri bulunur. Jel yüze uygulanırken parmak uçları kullanılabileceği gibi yüz temizleme cihazları da tercih edilebilir. Bu cihazların yüzeyinde, cildin derinlemesine etki sağlayan yumuşak uçlar bulunur. Bu uçların masaj yapar şekilde hareket edebildiği, titreşimli cihaz alternatifleri vardır. Temizleyici jelleri ister parmak uçlarınızla ister özel aparatlarla uygulamadan önce yüzü hafifçe ıslatmanız önerilir. Cilt üzerindeki nem, jelin temizleyici etkisini göstermesini kolaylaştırır. 

 

Cildinizdeki Derinlemesine Temizlik ve Ferahlık İçin Petite Maison Peeling Jel 100 ml Ürününü Hızlıca Satın Alın. 

 

 

 

Petite Maison Temizleme Sütü 200 mlYüz Temizleme Köpüğü Nasıl Uygulanır?

Yüz hafifçe ıslatıldıktan sonra uygulanan temizleyici ürünlerden bir diğeri, köpüklerdir. Yüzdeki nemle temas ettiğinde köpüklerin artması, uygulama sürecini daha pratik hale getirir. Dairesel hareketler, cilt üzerine kapsamlı bir etki göstermesini sağlar. Yüz temizleme köpüğünün cilt üzerinde bekletilmesine gerek yoktur. Göz çevresi hariç tüm yüz alanlarına köpük uygulandıktan sonra bol suyla durulanıp temizlenebilir. Köpük etkisiyle çıkan kir, toz ve yağ, suyla birlikte akara gider. Böylece geriye temizlenmiş ve arınmış bir cilt yüzeyi kalır. Yüz temizleme köpüklerinin yumuşak dokusu, sivilce eğilimi gösteren ciltlerde de aynı uygulamanın yapılmasını mümkün kılar. 

 

Cildinizi Temizlerken Besleyen Petite Maison Temizleme Sütü 200 ml Ürününü En Uygun Fiyatlarla Satın Almak İçin Hemen Tıklayın.

 

 


 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.