x
sadsad x
asdasd

Yüzdeki Delikler İçin Ne Yapmalı?

23 Aralık 2021

Yüzdeki Delikler için Ne Yapmalı?


Cilt dokusunda görülen eşitsizlikler, her yaşta ve cilt tipinde görülebilen bir sorundur. Gözeneklerin birleşmesi ve cilt dokusunun bozulmasına bağlı olarak oluşan delikler, istenmeyen estetik bir görüntüye yol açar. Bu görüntüden kurtulmak ve delikleri yok etmek için uygulanabilecek farklı yöntemler bulunur. Peki yüzdeki delikler için ne yapmalı ?

Güneş koruyucu kullanımını aksatmamak, yüzdeki delikler için yapmanız önerilen ilk unsurdur. Güneşin zararlı ışınları yeni gözenekler oluşmasına ve var olan gözeneklerin gelişmesine yol açabilir. Koruyucu kremlerin kullanılması bu durumun önüne geçer. Düzenli peeling yapılması, önerilen uygulamalardan bir diğeridir. Ölü derinin arındırılması, yüzde yeni ve sağlıklı hücrelerin oluşumunu tetikler. Bu durum, deliklerin kapanmasına ve iyileşmesine yardımcı olur. 

 

Ciltteki Çukurlar Neden Oluşur?

 


Ciltteki Çukurlar Neden Oluşur?

Sağlıklı şekilde iyileşmeyen sivilcelere bağlı olarak çukurlaşma oluşumu görülebilir. Özellikle sivilcenin sıkılması gibi yanlış uygulamalar, bu görüntüyü arttırabilir. Yara iyileşmesini geciktiren durumlar arasında, yüze nemlendirici sürülmemesi yer alır. Sivilceli bir cilde nemlendirici sürülmemesi gerektiğiyle ilgili doğru bilinen bir yanlış bulunur. Cilt dokusunun nem dengesinin bozulması, yara iyileşmesini zorlaştırır ve geride iz kalma riskini yükseltir. Bu durum, çukurların görülmesine de yol açar.  

Petite Maison Peeling Jel 100 ml
Burun Üzerindeki Delikler Nasıl Geçer?

Burun üzeri ve çevresi, çukurların sıklıkla görüldüğü bir alandır. Bu alandaki deliklerin giderilmesi için sıkılaştırıcı ve arındırıcı içeriklere sahip maskeler kullanılabilir. Özellikle burun çevresi için hazırlanan maskeler veya tüm yüze uygun seçenekleri tercih edilebilir. Burun çevresindeki gözeneklerin sıkılaşması, deliklerin yok olması sürecini hızlandırır. 

 

Cildi Yenileyen ve Gözenekleri Derinlemesine Temizleyen Petite Maison Peeling Jel 100 ml Ürününü En Uygun Fiyatlarla Satın Almak İçin Hemen Görsele Tıklayın.

 

 

Petite Maison Sebum Dengeleyici Soyulabilir Maske 120 mlGözenekler Nasıl Kapanır?

Gözeneklerin kapanmasındaki gecikmenin temel nedeni, gerekli temizlik rutinlerinin uygulanmamasıdır. Cilt dokusundaki boşluklar olan gözenekler, yağ, kir, toz gibi birçok farklı unsurla dolabilir. Bu durum gözenek içerisinde sivilce, siyah nokta gibi problemlerin görülmesine bile yol açabilir. Ayrıca içerisinde istenmeyen unsurlar bulunan gözeneklerin doğal yollarla kapanması zor olur. Bu süreci hızlandırmak için arındırıcı ve detoks etkili bakım ürünlerinin uygulanması önerilir. Bu bakım ürünleri gözeneklerin temizlenmesini sağlar. Ardından kapanması ve ciltteki istenmeyen görüntünün yok olması kolay olacaktır. Cildin sıkılaşması ve pürüzsüz olması için hazırlanmış bakım ürünleri, temizlenmiş gözeneklerin kapanmasını destekler. 

 

Cildi Canlandırarak Yağ Dengesini Sağlayan Petite Maison Sebum Dengeleyici Soyulabilir Maske 120 ml Ürününü Satın Almak İçin Hemen Görsele Tıklamanız Yeterli!

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.