x
sadsad x
asdasd

Yüze Ne Kadar Nemlendirici Sürülmeli?

27 Mayıs 2021
Yüze Ne Kadar Nemlendirici Sürülmeli?

Yüze Ne Kadar Nemlendirici Sürülmeli?


Cilt bakımında en büyük etkiyi yaratan ürünlerden birisi olan nemlendiriciler, günde birkaç kere uygulanan ürünlerdir. Sıklıkla uygulanan bu bakım ürünlerinin ne kadar sürülmesi gerektiği merak edilen bir konudur. Tercih edilen nemlendirici kremin kıvamına ve içeriğine bağlı olarak, uygulanması gereken miktarları değişiklik gösterir. Peki yüze ne kadar nemlendirici sürülmeli ? İşte detaylar..
Cildin emebileceği nemlendirici miktarı kısıtlı olduğu için gereğinden fazla bakım ürünü sürüldüğünde hemen anlaşılabilir. Nemlendiriciyi yedirerek sürmenize rağmen cilt üzerinde bir tabakanın kaldığını ve nemlendirici renginin görülmeye devam ettiğini fark ederseniz, gereğinden fazla sürmüşsünüz demektir. Cildin emebileceği miktarda nemlendirici sürdüğünüzde, cilt üzerinde yağlı bir tabaka oluşmaz. Ekstra nemlendirici, cilt üzerinde kalmaz.

yüze nemlendirici sürme


Yüzümüze Nasıl Krem Sürmeliyiz?


Cilt üzerine uygulanan kremin türü, içeriği, ne kadar sıklıkla uygulandığı gibi ayrıntıları, elde edilen sonuçlar için oldukça önemlidir. Cilt bakım ürünlerinin uygulanması sonucu ideal sonuçlar elde edilmesinde etkili bir diğer konu, sürülme şeklidir.
Temizlenmiş bir cilt üzerine nemlendirici uygulanması gerekir.
Krem miktarının yukarıda belirtilen noktalar göz önünde bulundurularak ayarlanması önerilir.
Nemlendirici parmak uçları yardımıyla, nazik hareketler ile yedirerek sürülebilir.
Bakım ürünlerinin cilt üzerine uygulanması sırasında yukarıdan aşağıya değil, dairesel veya aşağıdan yukarıya hareketler yapılmasına özen gösterilir.


Vücut Nemlendiricisi Yüze Sürülür mü?


Vücut nemlendiricilerinin yüz üzerinde kullanılmaması gerekir. Vücudun geri kalanındaki deri dokusunun ihtiyaç duyduğu besleyici unsurlar ile yüzdekiler farklılık gösterir. Uygulanan nemlendirici kremlerin içerikleri de bu farklılıklara uygun şekilde hazırlanır. Kullanılan nemlendirici bakım kremi üzerinde spesifik olarak hem vücutta hem de yüzde kullanıma uygun olduğu belirtilmediği sürece, bu uygulamadan kaçınılması önerilir.

nemlendirici yüz spreyi


Nemlendirici Krem Gözenekleri Tıkar mı?


Nemlendirici kremlerin gün içerisinde gereğinden fazla kullanımı veya tek bir kullanım sırasında gereğinden fazla sürülmesi, gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir. Gözeneklerin tıkanmasına neden olan diğer unsurlar arasında kir, toz ve yağ bulunur.
Doğru miktarda ve sıklıkta nemlendirici kullanımı, gözeneklerin tıkanmasına neden olmaz. Aksine, gözeneklerin küçülmesini destekleyerek bu cilt sorununun kontrol altında tutulmasını sağlar. Nemlendiricinin cilt dokusu için birçok faydaları bulunur, ancak her cilt bakımı ürününde olduğu gibi gereğinden fazla kullanımından kaçınılması gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.